Два мільйони гривень і десять років зйомок: режисер фільму “Чорний Козак” розкриває секрети

29 липня 2018, 08:02

Фільм “Чорний Козак”, допрем’єрний показ якого очікується в Києві 1 серпня, знятий усього за два мільйони гривень, зібраних учасниками зйомок та отриманих від меценатів. Фахівці кінематографу навіть не беруться назвати справжню цифру, чого б це коштувало насправді, якби не надзвичайний ентузіазм людей, які зібралися в команді єдиної в Україні кіностудії зі статусом… шкільної – у с. Легедзиному Тальнівського району, пише "Козацький край".

Власне, всі ці гроші витратили фактично лише на оренду техніки та допоміжного обладнання для зйомок, – розповів учасникам Всеукраїнського культурного форуму режисер фільму Владислав Чабанюк. - Костюми на безоплатній основі надали в аренду музеї, грим акторам наносили “у рамках практики” студенти-візажисти…  Доходило до курйозів – коли актор, якому клеїли козацькі вуса, після піврічної вимушеної перерви у зйомках сам відростив їх – з метою економії коштів на грим та й тому, що просто проникся козацькою епохою, про яку кіно знімали.

Марина Юрчак – єдина професійна актриса у фільмі – та й то на момент початок зйомок фільму вона щойно закінчила навчання на акторському факультеті. Згадуючи, як пролетів час і як за цей час виросли діти, з посмішкою розповідає:

- Коли зйомки розпочиналися, нашій Явдошці було 5 років, а коли закінчували – 15… Тому вона вже не могла озвучувати сама себе – текст озвучувал замість неї менша сестричка.

Попри все, фільм вже дістався до кінозали. Він має бути успішним – актори вірять в це, бо перед зйомками кіно, 10 років тому, перед автівкою їхнього режисера блискавкою пролетів сокіл – як символ вільного духу козацьких степів славетної Черкащини.

Коментарі

Вгору