Павло Мосійчук Павло Мосійчук, громадський активіст, один з ініціаторів транспортної реформи в Черкасах

Договори з черкаськими приватними перевізниками мають бути розірвані

04 лютого 2021, 12:35

У вівторок виконавчий комітет прийняв рішення приватним перевізникам з якими укладено угоди на перевезення пасажирів встановити вартість проїзду в розмірі 7 гривень. І воно б було все добре, якби не одне але: в перевізників не виконані умови договорів на перевезення.

Мова іде про встановлення GPS трекерів для контролю за роботою громадського транспорту.Так, відповідно до пункту 2.1.2 договору на перевезення пасажирів перевізники впродовж місяця з моменту підписання такого договору мають за власний кошт встановити GPS трекери та підключити їх до міської системи моніторингу громадського транспорту.

5 лютого 2021 останній день коли це мало б бути зроблено, однак вже очевидно, що ця умова не буде виконана, оскільки жодної роботи приватними перевізниками в цьому напрямку не було зроблено.

Чому саме розривати договори?

Все просто: пунктом 6.1.2 договору на перевезення пасажирів передбачається, що в разі не виконання в тому числі пункту про GPS моніторинг (2.1.2) договір розривається в односторонньому порядку.


Таким чином:

  • вже завтра управління транспорту і департамент ЖКК повинні приступити до підготування відповідних проектів рішення:
  • в понеділок має бути задокументована відстуність підключення GPS трекерів переізників до міської системи моніторингу;
  • у вівторок виконавчий комітет має прийняти відповідне рішення.

У випадку якщо ці дії не будуть зроблені, то можна буде цілком спреведливо говорити про бездіяльність міської влади. Особисто мені б цього не хотілося.

P.S. Взаємовідносини в місті мають бути чіткими і прозорими, і якщо в договорі щось чітко прописано, то так само чітко воно має бути виконано.

P.P.S. Трекер на відміну від валідатора (ціна на який стартує від 15 тисяч гривень) вартує лише 2400. Також його можна орендувати приблизно від 200 грн/місяць. Я ніколи в житті не повірю, що привозячи денну касу в робочий день від 3-3.5 тис.грн з автобуса не можна знайти тих 200 - 300 гривень в місяць щоб виконати умови договору.

Всі тексти автора
Вгору