До черкаського причалу вже пришвартувався перший у цьому сезоні теплохід (фото)

07 травня 2014, 12:25

5 травня круїзний лайнер «Фіделіо» вкотре пришвартувався до причалу на черкаській набережній. Зупинка такого судна стала можливою завдяки роботі КП «Дирекція парків». Керівництво вболіває за розвиток туризму в місті, зокрема розширення можливостей для цього через використання акваторії Дніпра.

Про це йдеться на сайті КП "Дирекція парків".

Наприкінці квітня на замовлення комунального підприємства водолази традиційно обстежили та розчистили дно водойми біля причалу та його стінки.

Теплохід провідного вітчизняного туроператора Chervona RutaUkrainian Waterways «Фіделіо» першим цього сезону пришвартувався до причалу. «Дирекція парків» уклала з компанією угоду на здійснення технічних стоянок та поповнення запасів прісної води.

- Така зупинка дуже важлива для нас, адже це і відпочинок, і технічна стоянка, і можливість набрати води. Тепер Черкаси серед когорти таких міст як Канів, Одеса, Херсон, Миколаїв, Запоріжжя та інші, – говорить капітан теплохода Олександр Ковтун.

Так, торік до пірсу причалило два десятка річкових лайнерів. Щодо сезону 2014-го року, зазначають місцеві туроператори, то через політичну ситуацію до Черкас найближчим часом припливе лише ще один такий теплохід. «Фіделіо» на своєму борту привіз до козацького краю 40 туристів із Німеччини. Вони подорожують по воді упродовж тижня. Екіпаж каже, туристи дуже позитивні і у захваті від українських краєвидів. На прогулянку Черкасами гості мали більше трьох годин.

- Ми побували у Черкаському краєзнавчому музеї, оглянули панораму з Пагорбу Слави, Долину троянд, -розповідає директор туроператора «Намі» в Черкасах Наталія Корнилова. – Проте, іноземців більше цікавить зелений туризм, відвідання шкіл, садків та родин пересічних жителів.

Вона додає, що для туристів, які зупиняються у Каневі та Києві, а ці міста входять до програми круїзу, Шевченківська тематика неактуальна присутня у попередніх екскурсіях.Тому, аби здивувати гостей, місту ще належить придумати власну родзинку. Адже за браком часу показати іноземцям таку бажану сільську місцевість немає змоги.

- Інтерес до причалу на нашій набережній – це великий успіх, адже ще кілька років тому трьохпалубні судна не могли тут швартуватися, – говорить директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький.– Крім того, завдяки причалу, тут зможуть зупинятися великі судна в період, коли рівень води у водосховищі не дозволятиме їм пройти під мостом.

Коментарі

Вгору