Для жіночого кризового центру “Мережка” шукають новий будинок

13 червня 2024, 12:51

Кризовий центр "Мережка" потребує нового приміщення, тому адміністрація притулку просить небайдужих людей долучитися до збору коштів на придбання будинку для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Як повідомила у коментарі журналістам "Про все" виконавча директорка БО “100 % Життя. Черкаси” Марини Стадник, яка  адмініструє діяльність кризового центру, на минулому тижні у "Мережку" приходила комісія, представники якої повідомили, що приміщення притулку виставлено на продаж.

- По-перше, будинок перебуває на балансі міста, і ми були лише гостями в ньому, орендуючи приміщення. Більш того, будівлю готують на продаж. По-друге, це приміщення перебуває в аварійному стані. Кожен дощ приносить нові затоплення, змушуючи жінок та дітей боротися не тільки з внутрішніми травмами, але й з небезпекою зовнішнього світу, який протікає через стіни. Дах потребує капітального ремонту, пліснява заполонила стіни, а проблеми з каналізацією стали буденним явищем. В таких умовах вкрай складно створювати комфорт і безпеку для кожного мешканця, - розповіла пані Марина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бив мене усім, чим міг”: за час повномасштабної війни на Черкащині зросла кількість випадків домашнього насильства

За її словами, лише за 6 місяців 2024 року в «Мережці» проживали 21 жінка та 17 дітей. Колектив центру не може просто зачинити двері та залишити цих людей на вулиці. Тому було ухвалено рішення про пошук нового будинку.

- У власних стінах ми не будемо залежати від орендодавця та інших сторонніх непередбачуваних факторів. Ми шукаємо приміщення не менше 200 кв.м. це може бути приватний будинок, але важливо, щоб він мав закриту територію. Частину коштів, а саме - 1 млн 300 тисяч грн, ми маємо, але цього недостатньо, оскільки ціни на такі приміщення в Черкасах стартують від 2,5 млн грн, - наголосила в.о. директорки БО “100 % Життя. Черкаси”.

За словами виконувачки обов'язків директора департаменту охорони здоров'я ЧМР Лілії Маліщук, поки мова про продаж приміщення, яке орендує адміністранція кризового центру, не йде.

- Ніхто зараз нічого не продає, приміщення планують передати в оперативне управління департаменту економіки, оскільки ця будівля не буде використовуватися нами, як заклад охорони здоров'я. Потім виконавчий комітет та депутатський корпус виіршуватиме, що з цим робити далі. Але ми не можемо економічно утримувати той об'єкт, який нами не використовується, - зазначила Лілія Миколаївна.

Реквізити для допомоги жіночому кризовому центру «Мережка»:

АТ "КРЕДОБАНК"

МФО 325365 Код ЄДРПОУ 36196443

Отримувач: БО "100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ"

Р/р: UA 073253650000000260080045792

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору