За 5 місяців цього року жителям Черкащини виплатили субсидій на понад мільярд гривень, – Пенсійний фонд

13 червня 2024, 12:16

Станом на сьогодні, понад 30 тисячам черкаських домогосподарств виплачують житлові субсидії. Середній розмір на неопалювальний період становить 339,89 грн.

Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олександр Супряга.

За п'ять місяців цього року жителям Черкащини виплатили житлових субсидій на майже 1,2 млрд грн. За кількістю субсидіантів регіон посідає п’яте місце в Україні.

Протягом 2024 року фахівці Головного управління призначили 4,9 тис. нових житлових субсидій. Перераховано 12,9 тис. житлових субсидій за заявами членів домогосподарств. Крім цього, без звернень членів домогосподарств проведено два масові перерахунки житлових субсидій та пільг: із березня та з травня. Наймасштабнішим є перерахунок із травня на неопалювальний періоди.

Урядовою постановою № 848 від 21 жовтня 1995 року передбачено, шо в разі зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок житлової субсидії відбувається без звернення громадян. Тобто одержувачам уже призначених субсидій не потрібно звертатися до органів Фонду для перерахунку розмірів виплат після зміни тарифу на електроенергію.

Оскільки збільшення тарифу відбулося з першого червня, то сума перерахованої субсидії буде відображена вже у виплаті за червень, яку споживачі отримають наступного місяця - у липні.

Із травня більшості одержувачів житлові субсидії на наступний період призначили автоматично - до 30 квітня 2025 року - за умови, якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств.

Водночас серед субсидіантів є певні категорії, яким субсидію можуть призначити за їхнім зверненням із заявою та декларацією про доходи й витрати

Житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

— заявник орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
— у складі домогосподарства є внутрішньо переселені особи;
— кількість людей, які фактично проживають у домогосподарстві, менша, ніж кількість зареєстрованих;
— домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

На підставі звернення надається житлова субсидія на неопалювальний сезон і людям, яким на опалювальний період розраховано субсидію розміром 0,00 гривень.

Крім того, потрібно звернутися до Пенсійного фонду для продовження отримання виплат тим отримувачам субсидій та пільг, які на 24 лютого 2022 року проживали чи проживають на тимчасово окупованих територіях або на територіях активних бойових дій та з початку повномасштабної агресії не зверталися для перепризначення субсидії чи пільги.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору