Держпродспоживслужба заборонила вживати воду у 12-ти освітніх закладах

23 січня 2020, 19:30

Частина Черкас від сьогодні залишиться без гарячої води

Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Держпродспожив служби  в Черкаській області Володимир Папач.

Він наголосив, що населенню досі продовжують подавати питну воду з відхиленнями від вимог (за окремими показниками якості) комунальні водогони у Звенигородському, Жашківському, Городищенському, Кам’ янському, Катеринопільському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Смілянському, Чорнобаївському, Чигиринському та Уманському районах.

Як розповів Володимир Папач, у зв’язку з перевищенням вмісту нітратів у 2-5 разів, Держпродспоживслужба змушена була заборонити використання води для питних потреб у 12 закладах освіти в селах Нестерівка, Багва, Кривець, Іваньки (Маньківський район); Лисяча Балка та Ярошівка Катеринопільського району, а також на Монастирищині у селі Зюбриха. До переліку потрапили і Почапинський навчально-виховний комплекс, що на Лисянщині, два НВК у Лебедині та Терешках (Шполянщина).

Нині за рекомендаціями Держпродспоживслужби всі ці освітні заклади використовують привозну питну воду гарантованої якості з альтернативних джерел.

— В області залишається гострою проблема забезпечення населення якісною та безпечною питною водою, — підкреслив Папач. — За даними лабораторних досліджень, проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби у 2019 році, не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками 13,8 % проб питної води з джерел та мереж централізованих і нецентралізованих джерел водопостачання і 16,1 % за санітарно-хімічними показниками.

Коментарі

Вгору