Держава фінансуватиме проекти двох молодих черкаських учених

22 вересня 2017, 16:50

Наукові проекти двох молодих учених Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького отримають державне фінансування. Таке рішення було ухвалено 19 вересня Конкурсною комісією Міністерства освіти і науки України на чолі з Міністром Лілією Гриневич.

Кандидат хімічних наук, викладач Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Гліб Баришніков очолить групу науковців, яка досліджуватиме «Молекулярний дизайн матеріалів для органічних світловипромінюючих діодів з альтернативними механізмами електролюмінесценції».

Кандидат фізико-математичних наук, доцент Галина Луценко на чолі з групою науковців працюватиме над модернізацією освітніх програм на засадах проблемно/проектно орієнтованого навчання дисциплін математичної, природничо-наукової та професійної підготовки.

Як інформує МОН, за державний кошт буде профінансовано 123 проекти, які перемогли на цьогорічному конкурсі наукових робіт молодих учених.

Серед переможців є проекти, присвячені військовій тематиці, дослідженню космосу, освоєнню альтернативних джерел енергії, розробці нових технологій, захисту інформації тощо.

«Ми вже вдруге проводимо конкурс проектів наукових робіт молодих учених, які працюють чи навчаються у вишах або наукових установах МОН. Порівняно з минулим роком, ми внесли певні зміни в процедуру його проведення. Так, з’явилася можливість фінансування більш тривалих — 3-річних проектів. Експертизу кожної роботи проводили 5 фахівців, і загальна кількість балів рахувалася як середнє арифметичне оцінок трьох експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою», — зазначила Лілія Гриневич.

Для фінансування проектів-переможців у держбюджет уже закладено 13,4 млн гривень. Міністр відзначила, що ця сума не є значною, однак конкурс — це скоріше мотивація. Одна з головних його цілей — дати шанс якомога більшій кількості молодих вчених хоча б раз стати керівником наукового проекту та отримати новий досвід.

— Кожен університет пишається не лише досвідченими вченими, а й молодою зміною, — говорить ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко. — Торік державне фінансування отримали наукові розробки професора Євгена Кирилюка, цьогоріч держава фінансуватиме два проекти молодих науковців. Сподіваюся, у подальшому молоді вчені запропонують ще багато цікавих і корисних проектів. Щиро вітаємо колег!

За повідомленням прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Поділитись

Коментарі

Вгору