Депутати завадили аграріям захистити свої законні права

27 січня 2018, 09:01

Спроба допомогти аграріям, які шукали підтримки у депутатів Черкаської обласної ради у боротьбі зі свавіллям Держгеокадастру області, не увінчалася успіхом. Народні обранці не підтримали звернення щодо висловлення недовіри керівництву головного управління Держгеокадастру в Черкаській області та відділу Держгеокадастру у Маньківському районі. Втім, депутати від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» обіцяють не залишати сільгоспвиробників у біді і на наступному засіданні сесії облради знову підняти це питання.

26 січня через протести аграріїв області відбулось позачергове засідання сесії обласної ради.

Нагадаємо, 17 січня, під стінами обласного управління Держгеокадастру відбувся масовий протест аграріїв Черкащини проти свавілля керівництва районних державних установ, які володіють монопольним правом розпоряджатися землями державної власності і, за підтримки керівництва Черкаського обласного управління Держгеокадастру, фабрикують результати проведених торгів щодо передачі в оренду земельних ділянок.

Як стверджують фермери, випадки незаконної передачі в оренду земель державної власності без врахування інтересів аграріїв, які обробляють ці самі земельні ділянки, та з порушенням законодавства сьогодні на Черкащині є непоодинокими. Останні резонансні випадки нещодавно сталися в Маньківському та Лисянському районах. Це і стало «останньою краплею» для усіх аграріїв області.

У зв’язку з такою ситуацією, під час мітингу аграрії звернулися до депутатів обласної ради з проханням допомогти їм у вирішенні питання - скликати позачергову сесію обласної ради, на якій ухвалити звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та в.о. голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна з низкою вимог.

Фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» підтримала аграріїв області і підготувала звернення, в якому містилися такі вимоги:

  • звільнити із займаних посад начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаскій області Залогу О.В. та начальника відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Гончара В.В;
  • взяти під особистий контроль проведення повторного аукціону щодо передачі в оренду земельної ділянки в Маньківському районі, результати якого були сфабриковані;
  • зобов’язати керівництво ГУ Держгеокадастру У Черкаській області створити Громадську раду при управлінні з метою забезпечення публічності та прозорості дій у вирішенні земельних питань;
  • зобов’язати головне управління Держгеокадастру у Черкаській області відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» повідомляти суб’єктів подання заяв за 5 днів до їх розгляду.

Втім під час позачергового засідання сесії обласної ради, після двох годин обговорень пунктів звернення, внесення у нього поправок, депутати так його і не підтримали. Участь у голосуванні не взяли представники двох фракцій: ВО «Свобода» та «УКРОП», їх голосів і не вистачило для ухвалення звернення.

- Дуже прикро, що депутати не підтримали аграріїв. Тих, хто наразі є найбільшими платниками податків в Україні, тих, хто активно підтримує і соціальну сферу, і медицину, і культуру, - обурився депутат Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко. - За звернення не проголосували депутати зі фракції «УКРОП», вони висували якісь несуттєві і не зрозумілі поправки, які лише заплутували усіх депутатів і затягували час. Також не підтримали звернення депутати із ВО «Свобода», які пропонували виключити з нашого звернення сім абзаців! Але ми не залишимо наших аграріїв в біді, на наступному засіданні сесії ми будемо знову піднімати це питання, і не виключено, що цього разу на сесію завітають сільгоспвиробники з усієї Черкащини.

За словами його колеги по фракції Олександра Лупашка, доглянуті земельні ділянки часто не допускають до аукціонів, адже на них можна одразу заробляти гроші.

- Депутати, далекі від земельних питань, сьогодні почали давати правки у звернення. Суть питання виклав фермер з Маньківщини, який 15 років обробляв землю, прибирав бур’яни, а потім пішов на аукціон, до якого його не допустили. Всім відомо, що досить часто такі доглянуті земельні ділянки не допускають до аукціонів, адже на них можна одразу заробляти кошти. А коли землі були занедбані, то ніхто на них не звертав уваги, нікому вони не були потрібні. Поправки вносили представники ВО «Свобода», які діють лише по наказу, коли всі депутати - «за», то вони обов’язково – «проти», бо з ними, бач, не порадились. Сьогодні наше завдання допомогти аграріям, а не демонструвати свої політичні амбіції, - наголосив Олекандр Лупашко.

На думку аграрія з Маньківщини Миколи Северина, депутатам, які не підтримали цього звернення, мабуть, подобається жити в корупційній країні.

- Сьогодні в нашій країні постійно порушуються права людини. Так сталося і з проведенням аукціону, до участі в якому не допустили мого земляка, аграрія з Маньківщини. Такі дії ця держструктура чинить не проти однієї особи, вони зробили це по відношенню до всіх громадян України. Спілкування з Держгеокадастром сьогодні є просто неможливим. Це окрема країна, для якої неписані закони. Для мене не зрозуміло, чому депутати не підтримали це звернення. Я думаю, що тим обранцям народу, хто не проголосував за це звернення, просто подобається жити в країні, де процвітає корупція, адже іншої причини не підтримати його я не бачу, - зауважив Микола Северин.

Втім, розгляд ще одного звернення від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» на позачерговому засіданні сесії обласної ради завершився більш продуктивно. Народні обранці звернулися до голови Верховної Ради України з вимогою прискорити розгляд та прийняття Верховною Радою України законопроекту №7363 («Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин»).

 

Вгору