Депутат просить черкащан поливати клумби, які він посадив у місті

18 липня 2014, 13:26

– Мало висадити весною дерево чи квіти – за ними потрібен постійний догляд і регулярний полив, що особливо актуально у спеку , – наголошує депутат Черкаської міської ради Сергій Ткаченко, за сприяння якого уквітчані петуніями бульвар Шевченка та площа поруч з будівлею Черкаської міської ради.

А також – висаджено троянди та інші квіти і декоративні кущові рослини на Пагорбі Слави, у Долині троянд, на Алеї Слави по вулиці Кірова, спуску на «Митницю» по вулиці Леніна, вул. Гагаріна та інших місцях у Черкасах.

За словами Сергій Ткаченка, у літній період чи не найбільше зусиль та витрат іде на зволоження рослин, аби підтримувати їх у належному стані. Оскільки через високу температуру повітря волога з ґрунту швидко випаровується. Тоді як рослини, залишені без підживлення під палючим сонцем, буквально за день, в’януть і гинуть.

– Прикро, що при неналежному догляді та, в першу чергу, – відсутності поливу, уся попередня робота, з вирощування саджанців, підготовки ґрунту, висаджування – практично зводиться нанівець , – наголошує депутат.

Як приклад, наводить випадки з широкорозрекламованою висадкою дерев та створення всіляких алей, долею яких ніхто в подальшому не переймається.

Разом з тим, додає: озеленення – це не одноразова акція з висаджування дерев, кущів чи квітів, це кропітка тривала робота, яку обов’язково потрібно здійснювати, аби досягнути бажаних результатів.

– Котрий рік поспіль ми висаджуємо петунії на пішохідній алеї по бульвару Шевченка на клумбах у підніжжя каштанів. Проте надовго зберегти їх квітучий стан не так-то просто. Оскільки розлога коренева система дерев швидко поглинає усю вологу. Тому досить ефективним є підживлення квітів рідким натуральним добривом (розведеним з водою), а також – заміна ґрунту. Це - забезпечує їх необхідним запасом корисних мінералів та дозволяє довше зберігати привабливий вигляд , – зауважив Сергій Володимирович.

Аби врятувати зелені насадження в Черкасах, депутат звертається до всіх черкасців з проханням потурбуватись про своєчасний полив дерев, кущів та квітів.

– Черкаси – наше спільне місто, «легенями якого», безперечно, є зелені насадження. Якщо кожен з нас подбає про їх полив хоча б на прилеглій території: поруч з домівкою, місцем роботи чи навчання – це буде суттєва підтримка та допомога для міста , – відзначив Сергій Володимирович.

А також поділився кількома простими секретами, щодо того, як більш раціонально використовувати вологу та надовше зберегти її у ґрунті. Зокрема, для цього потрібно, якщо є можливість, після поливу вкрити відкритий ґрунт скошеною травою чи дерев’яною тріскою.

Сергій Ткаченко нагадує, що полив краще здійснювати у ранковий чи вечірній час. Тоді як у денний час лити воду слід переважно під коріння. Після чого – землю доцільно зрихлити, аби запобігти утворенню твердої «шкірки» (якщо поверхня ґрунту відкрита).

За інформацією прес-служби виконкому Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору