Чотири смілянські бібліотеки змінять адреси, відвідувачі – проти

25 лютого 2023, 21:04

Для економії та раціонального використання бюджетних коштів Смілянської міської громади (на оренду приміщень та енергоносії) чотири бібліотечні філії пропонують перевести з окремих приміщень у приміщення навчальних закладів, що поруч.

Про це на бюджетній комісії міської ради розповіла очільниця відділу культури Ірина Бобошко, пише Сміла.ua.

Водночас в соцмережах працівники й відві­дувачі бібліотек, які переводять в інші приміщення, намагаються привернути увагу громадськості та посадовців до цього процесу. Це переведення люди вважають кроками до закриття цих філіалів.

Зокрема у бібліотеці-філії №5 (мікрорайон РПЗ) уже сім років працює арт-студія «Поринь у веселку». Це був проєкт закордонних справ Німеччини DVV International. Зараз у бібліо­теці обладнаний простір, де студійці шиють пледи й ковдри для ЗСУ. Чи зможуть вони це робити у новому приміщенні - невідомо.

Філія №4 та її читачі звернулись за підтримкою до Української бібліотечної асоціації. Люди висловили занепокоєння, що їх переводять, «щоб потім приховано реорганізувати, точніше, ліквідувати». Читачі стурбовані усним наказом заступника міського голови з гуманітарних питань «пакувати книжки й перевозити їх до шкільної бібліотеки, списавши значну частину фонду».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору