Чотири кооперативи Черкащини фінансово підтримають із обласного бюджету

01 листопада 2019, 09:02

Майже два мільйони фінансування на придбання нового обладнання для розширення виробництва отримають чотири кооперативи області. Вироблення сирів, розведення биків, скотарство – саме у цих галузях працюють СОКи, яким спрямують кошти на розвиток у межах обласної програми.

Зустрівся з представниками сільгоспкооперативів та ознайомився з їхніми виробничими планами заступник голови облдержадміністрації Віктор Карпенко.

У межах програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств до 2020 року в обласному бюджеті на цей рік передбачено два мільйони гривень для фінансової підтримки на умовах співфінансування. За умовами програми, розмір обласних бюджетних коштів визначається з розрахунку не більше 70 % від вартості техніки, садивного матеріалу та сільськогосподарських тварин. При цьому частка коштів одержувачів та/або коштів співфінансування з інших місцевих бюджетів становить не менше 30 %.

Під час зустрічі розглянули та погодили клопотання про виділення субвенції з обласного бюджету на 1 млн 926 тис. гривень. Це – 70 % від загальної вартості заявлених чотирма кооперативами проектів. Кошти спочатку отримають РДА, звідки їх перенаправлять уже безпосередньо сільськогосподарським кооперативам.

Зокрема, Монастирищенській РДА спрямують для фінансової підтримки СОК «Агроселбуд» 210 тис. грн та СОК «Бики Черкащини» майже 721 тис. грн; Смілянській РДА для фінансової підтримки СОК «Сміляночка» 303 тис. грн; Звенигородській РДА для фінансової підтримки сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Дружба плюс» 692 тис. грн. Усі кооперативи документально обґрунтували потребу та підтвердили свою готовність освоїти виділені їм кошти на розвиток власної справи.

Єдиний в Україні сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, який діє в селі Цибулів - «Бики Черкащини -» у межах програми закупить обладнання загалом на понад мільйон гривень. Насамперед, підприємство потребує ваги, молочну кухню й таксі.

Розпочав унікальний для країни кооператив роботу лише 10 липня. У його старт самі підприємці, окрім грантових коштів, інвестували 5,8 млн грн. Співпрацюють з американським фондом. Нині тут відгодовують на продаж 150 молодих бичків. До кінця року планують збільшити поголів’я до 500 особин.

Загалом же у планах до 2021-2022 років напрацювати потужності у сім тисяч биків. Задля цього, каже представник кооперативу, уже зараз плідно співпрацюють з селянами, заохочуючи їх вигідними умовами з відгодівлі та продажу телят.

Майже мільйон на закупівлю обладнання спрямує кооператив із виробництва сирів «Дружба». Понад два роки він працює у селі Неморож Звенигородського району. Спеціалізується на виробництві сирів Гауда та Рікотта, масла, м’яких сирів, маскарпоне. Знані сири під торговою маркою «Familycheese». Продукція кооперативу сертифікована за європейськими стандартами. Реалізують її здебільшого у Вінницькій, Одеській областях. Нині працюють над тим, аби вийти на торговельні майданчики Черкас.

За день кооператив може перебити до тонни молока. Придбавши ж нове обладнання, каже керівник СОКу Олександр Фесенко, збільшить ці потужності до 3-4 тонн. Це ж сприятиме і збільшенню робочих місць у кооперативі. Тут, між тим, і навчають сироварів, які у подальшому могли б тут працювати, додає він.

Ще один молочарський кооператив зі Смілянщини «Сміляночка» спрямує 435 тис. гривень на розвиток. Знана сирна продукція кооперативу під маркою однойменною назвою. Придбати її можна і в мережі супермаркетів «Делікат».

Придбання пресу для сої загальною вартістю 300 тис. гривень для кооперативу «Агроселбуд» також підтримали у межах обласної програми розвитку кооперативного руху на селі. Ним вироблятимуть соєвий шрот для відгодівлі свиней. Користуватимуться цією продукцією всі 18 домогосподарств, тобто понад 40 осіб, які є членами кооперативу. Він, між іншим, окрім відгодівлі тварин, допомагає членам кооперативу з оранкою й іншими польовими роботами. Необхідна техніка для цього у підприємства уже є.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору