Черкаси приєдналися до електронної системи продажу комунального майна

14 березня 2018, 16:45

Сьогодні Черкаси приєдналися до системи продажів комунального майна через систему електронних торгів “ProZorro. Продажі”. Відповідний меморандум було підписано між Черкаською міською радою та системою “Prozorro.Продажі”.

З 7 березня почав діяти Закон України “Про приватизацію державного і комунального майна”. У той же самий час Кабінетом Міністрів України ще розробляється нормативна база для реалізації цього закону. Але вже зараз влада будь-якого міста вже може користуватися системою електронних продажів свого майна.

— Міста вже починають використовувати систему, щоб забезпечити прозорість доступу до аукціонів. До нашої платформи вже підключено близько 50 систем. Це дає місту збільшення надходження коштів та повну прозорість,  — розповідає керівник проекту “Prozorro. Продажі” Олексій Соболєв.

Відповідно до Закону вся приватизація комунального та державного майна вартістю до 250 млн грн має відбуватися на електронних торгах. У квітні мають ухвалити нормативні акти, які врегулюють питання приватизації майна через електронні торги. Очікується, що вже в червні відбудуться перші такі електронні торги. В той же самий час на сьогодні —  комунальні, державні та владні установи вже мають можливість реалізовувати своє майно через електронну систему. Вартість такого майна не має перевищувати  7 тисяч грн.

— Для того, що б в Черкасах можна було здавати майно в оренду через електронні торги потрібно рішення сесії міської ради, але продавати металобрухт та інші не основні засоби можна буде вже зараз, — уточнила заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос

Окрім того в Департаменті економіки та розвитку вже розробляються регуляторні документи для можливості здачі в оренду майна, які має затвердити міська рада.

Поділитись

Коментарі

Вгору