Черкаси можуть взагалі відмовитися від використання природнього газу

23 червня 2014, 14:17

У зв'язку з відключенням України від використання російського природнього газу міський голова Черкас Сергій Одарич планує звести до мінімума його використання у Черкасах, замінивши газ іншими джерелами енергії.

Про це він повідомив журналістам під час прес-конференції.

- Сьогодні як ніколи є актуальною та програма, яку ми реалізовували протягом шести років - питання модернізації теплових мереж і готовності до заміщення природнього газу іншими джерелами енергії. Три роки тому ми вийшли на показник, три зими поспіль черкасці 24% тепла отримують без використання природнього газу. Технічно ми маємо змогу генерувати близько 50-60% тепла без використання газу. Але цього мало, хотілося б вийти на значно вищий показник, а в ідеалі - взагалі відмовитися від використання газу,- зазначив Одарич.

Проте, за його словами, цього опалювального сезону це зробити вже нереально, оскільки необхідні досить великі інвестиціниі вклади та час.

- Сам процес будівництва та встановлення необхідного обладнання займе близько року. Але деякі речі зробити до жовтня цього року цілком можливо, тому наразі для нас зведення до мінімума використання газу в місті є завданням номер один, - наголосив мер.

Також він нагадав, що протягом двох останніх тижнів Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг переглянула тарифи на водопостачання та водовідведення. Тому вже з 1 липня по всій Україні вводяться нові тарифи на холодне водопостачання та водовідведення. Аналогічно були переглянуті та підвищені тарифи на постачання тепла, а також внесені зміни у порядок надання послуг з гарячого постачання.

- Достатньо суттєво зростають послуги на гарячу воду, що пов'язано з тим, що відбулося одночасне зростання і вартості водопостачання, і тепла. Тому найближчі місяці наша увага буде прикута до роботи соціальних служб для того, щоб оперативно опрацювати всі звернення громадян з приводу нарахування житлово-комунальних субсидій. Адже значна кількість містян, відповідно до зростаючих тарифів, отримає право на субсидії на використання житлово-комунальних послуг, - підкреслив міський голова.

Изготовление нестандартных метизов широкого назначения. Фундаментные болты гост по доступным ценам.

Поділитись

Коментарі

Вгору