Черкаси й далі лишаються без бюджету – депутати не проголосували за головний фінансовий документ міста

10 січня 2018, 13:01

На сьогоднішній сесії Черкаської міськради депутати вкотре спробували проголосували за проект бюджету 2018 року. Та вже на початку розгляду питання на сесії виникла дискусія з приводу того, чи можуть депутати голосувати за бюджет без його розгляду виконавчим комітетом.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган наголосила, що виконком вже декілька разів пробував розглянути бюджет, але так і не спромігся це зробити.

- На сьогоднішній день ми і так порушили процедуру, бо ж мали затвердити бюджет до 25 грудня, - сказала Наталія Джуган. - Ми знаходимося поза межами бюджетного законодавства, який чітко передбачає, що і як має подаватися на затвердження. Проект бюджету був поданий вчасно на виконком, але виконком свою місію не виконав і не розглянув проект. Тож сьогодні ми - поза межами закону. Ми могли би жити при одній дванадцятій. Але це рішення інше - про порядок фінансування до прийняття бюджету. Тож бюджет і одна дванадцята - це різні документи.

Вона також додала, що, навіть якщо сьогодні бюджет буде проголосований, то в дію він вступить не відразу. А це означає, що зарплату бюджетників виплатити відразу не вдасться. Та якби депутати проголосували бюджет, то це дало б можливість розглянути одну дванадцяту. Водночас депутат Ярослав Нищик (фракція "ВО Свобода") зазначив, що сьогоднішнє голосування результату не дасть.

Депутати взяли перерву, після якої декілька депутатських фракцій повідомили, що голосувати за бюджет не будуть.

- Якщо зараз затвердять питання бюджету, то це означатиме рівно нуль. Зарплат не буде і ситуацію це жодним чином не вирішить, - зауважив Ярослав Нищик. - Тож наша фракція не вбачає доцільності в голосуванні.

Депутатська група "Громадянська позиція" від голосування також відмовилася. Так само вчинили і депутати від фракції Вільних демократів та БПП.

У свою чергу, депутат Олексій Романов зазначив, що ця ситуація, коли місто опинилося в заручниках, виникло через те, що саботувалася робота виконавчого комітету.

Натомість міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зауважив, що сесія - це вищий орган, ніж виконком, і має право приймати бюджет.

Утім депутати не спромоглися проголосувати за проект бюджету. "За" було лише 17 обранців.

Нагадаємо, що сьогодні депутати розпустили виконавчий комітет.

Коментарі

Світлана сказав:

А чи потрібні нам такі депутати? ??

Валера сказав:

Тримайтесь міський голово!!! з цими чьомогризами далеко ми зайдем..(((

Павло сказав:

Звичайно, нашим депутатам байдуже до того, чи отримають люди зароблені гроші…

Вгору