Черкаський волонтер розповів, як готує їжу для ЗСУ в умовах відключення світла

14 грудня 2022, 15:02

Волонтер із Черкас Євген Компанець продовжує щодня готувати харчі для військових. Віднедавна почав відправляти захисникам спеціальну суміш сала із часником.

Водночас, зізнається, чоловік, припинив пекти пиріжки через відключення світла.

"Ми перестали пекти пиріжки, бо раніше це робили в електродуховках, - розповідає для Про все Євген. - А от варення зараз робимо повним ходом. А так, все як і було: смажимо пиріжки, котлети, млинці, варимо вареники. Також у великих об'ємах купуємо сало. Сам його люблю та й хлопці, з якими я спілкуюся кажуть, що сало - велика річ. Ріжемо його шматочками й морозимо, аби було свіже. А також перемелюємо і робимо із часником. Самого сала вже відправили понад 200 кілограмів".

Родині волонтера довелося майже в усьому пристосовуватися до відключень світла, тому готують їжу незадовго до відправлень автомобілів на фронт.

"В той день або напередодні, коли їде машина, ми робимо вареники і хлопці їх потім їдять майже свіжими, - продовжує Компанець. - Те ж сало, чи борщові заправки можуть зберігатися зараз і без морозилки".

Більшість продуктів родина сама купує. Частину - привозять небайдужі люди.

"Люди періодично підвозять яблука, цукор, борошно та олію, - пояснює черкащанин. - Все інше купуємо самі день на день, аби воно завжди було свіже. Звичайно, це коштує недешево. Наприклад, сьогодні ми придбали 58 кілограмів сала на майже 9 тисяч гривень. Але завдяки фінансовій допомозі багатьох людей, вдається перекривати потреби. Хоча раніше донатів було трохи більше, якщо говорити відверто. Ми тоді більше всякого могли готувати. Та, попри все, допомога не припинилася і ми маємо змогу не зупинятися".

Два місяці поспіль родина готувала фарширований перець. Проте зараз овочі чимало коштують, тому довелося відмовитися від цієї страви.

Євген запевняє, що навіть коли фінансової підтримки не буде, родина повернеться до того, з чого починали допомогу ЗСУ: вареники з картоплею та печінкою.

Нагадаємо, 43-річний черкащанин Євген Компанець готує їжу в своїй квартирі для військових на фронт. Понад десять років він прикутий до інвалідного візка. Йому допомагають дружина й донька.

Реквізити для допомоги:

5168 7554 6663 0544 (Євген Компанець)

PayPal

to44ka@ukr.net

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору