Черкащанин щотижня робить тисячу вареників для військових на фронті

25 травня 2022, 16:50

42-річний черкащанин Євген Компанець готує у своїй квартирі вареники для військових на фронт. Щотижня відправляє близько тисячі штук. Понад десять років він прикутий до інвалідного візка. Йому допомагають дружина й донька.

Родина займається цим близько місяця.

«На моїх плечах готування начинки й розкачування тіста, - розповідає чоловік. – Донька й дружина ліплять вареники. Іноді і я підключаюсь. А так, то варю печінку, чищу цибулю, варю і товчу картоплю. Це почалося після Пасхи. Моя донька до цього ще возила по Черкасах безкоштовні обіди для літніх людей. Вирішили від себе ще й вареники давати. На Пасху ми спекли 250 пасочок й роздали людям і ще відправили на фронт. А потім через доньку познайомилися з волонтерками, які на Хімселищі робили вареники. Подумали, що і ми можемо таким зайнятися. От ми їх ліпимо й заморожуємо».

Кому з військових потраплять вироби, Євген не знає.

«Ми тільки знаємо, яка машина їх повезе, - пояснює черкащанин. – До дня, коли волонтери мають їхати, намагаємося по максимуму забити морозилку. У четвер наших 930 вареників поїде на фронт. Куди саме - я не знаю. Та мені й байдуже. Всі хлопці там мої. Якось військові скидали відео, як їдять мої вареники. Це було в якості подяки».

На продукти родина витрачала спочатку свої кошти. Пенсія Євгена – трохи більше 2 тисяч. Стільки ж отримує і його дружина.

«Це все я робив за свій рахунок, - зізнається Компанець. – Але днями я зробив публікацію у Фейсбуці. Після цього мені привезли мішок борошна, банку паштету і смальцю, пару мішечків картоплі і великий пакунок цибулі. Вареники робимо із картоплею та печінкою. Робили б з капустою, але вона дуже дорога. Сімейні доходи у нас невеликі. Маю пенсію 2300 і дружина отримує пенсію по догляду за мною таку ж суму».

Окрім вареників, Євген з дружиною хотіли пекти пиріжки.

«Але з ними більше мороки, - говорить волонтер. – Тому вирішили, що краще робити більше вареників. Ними можна краще наїстися. Зварив за 5 хвилин і готово».

Євген Компанець одинадцятий рік прикутий до інвалідного візка. У 2011-му році впав з висоти на роботі. Працював головним комірником у мережі будівельних магазинів. Каже, пішов би воювати, якби не травма. Тому вирішив долучитися захищати країну, годуючи військових.

Номер картки для охочих матеріально підтримати волонтера: 5168755466630544 Компанець Євген

Сергій Радченко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Андрій :

Знаю Женю віртуально років 4~5.. особисто не бачились. Думаю варто це виправити та побачитись, привід є, закинути йому картоплі як мінімум.

Сергій :

Молодець мужик!!!

Руслан :

На пару вареничків перевів)

Денис :

Побільше такий щирих і самовідданих людей Україні! Перевів на пару кг.

Роксолана :

а на яку картку? ту, що там написано? бо в нас гроші не йдуть(

Олег :

Господи які гарні люди!Бережи вас Боже!Нехай у вашому житті все буде добре!

Анна :

+. Дякую, що ви є.

Вгору