У селах вигрібають останніх трактористів, але містами вештаються тисячі консультантів, – Ярослав Нищик

23 жовтня 2023, 09:00

Є речі, які мене невимовно дивують.

Чемпіонат України з футболу. Мільйони доларів йдуть на утримання дорогих іграшок, якими є професійні футбольні клуби. Так, це приватні гроші, але чим тоді витрати на існування футбольної команди різняться від розпіареного весілля мажорів-прокурорів на Львівщині. І там, і там витрачають на розваги свої гроші.

Незрозумілий статус професійних футболістів в Україні. Багато хто з них виїхав за кордон, заробляє сотні тисяч євро щомісяця, кидає якусь кістку на волонтерку, щоб менше пи**іли. А ті футболісти, що грають в м'яча в Україні? Скільки з них мобілізовані? В нас зараз є щонайменше 600 професійних футболістів. Дядьки призовного віку з відмінним здоров'ям. Батальйон, якому було б що захищати.

В селах вигрібають останніх трактористів. Подекуди немає кому за кермо комбайна сісти. Але містами вештаються тисячі менеджерів, консультантів, торгових агентів, зникнення яких на "економічному фронті" ніхто не помітить, а їхню роботу прекрасно виконають і жінки.

Звідки в нас з'явилося стільки бажаючих чоловіків-педагогів? Подекуди чоловіки дають хабарі, щоб стати на педагогічну бронь. Ніхто цього не помічає? Згадайте, скільки в школі, де навчаються ваші діти, з'явилося нових вчителів-чоловіків.

Питання броні взагалі цікава річ. Я розумію, що без дяді Толі-сантехніка, електрика, зварювальника, бульдозериста ніяк. А нащо бронь Толі - завідуючому канцелярії якогось "Теплокомун" чи "Водоканалу"? Яка його стратегічна роль? Що цей папероносець робить? Більш того, якщо він спеціаліст в паперах, то в ЗСУ його цінитимуть на вагу золота. Вміючі люди потрібні, за нього битимуться. Ну або ж він тупий баран, якого туди прилаштував тато. А нашо бронь тупому барану, ще й платити йому заробітну плату?

Скільки нових посад електриків, сантехніків і т.п. з'явилося по лікарнях? В лікарню електрик-біженець на "Кемрі" приїжає. Бронь. Хто і коли зізнається, за скільки прилаштував знайомого під бронь?

Студентам за 30 я вже присвячував окремий допис. Унила парадигма системи освіти, яка ще раз доводить: потрібно скорочувати кількість ВНЗ, контролювати якість освіти і освітнього процесу. Ми в умовах війни даємо бронь десяткам тисяч ухилянтів, а вони за це платять зарплату сотням викладачів та адміністрації ВНЗ. Але це не шлях до якості освіти. Та й не намагання її отримати.

Чи вірю я в те, що жоден з депутатів Черкаської обласної, міської, районної рад не потрапляв в поле зору ТЦК? Потрапляв. Порішали. Табу. Всі депутати, що в ЗСУ - добровольці. А решта служити не хочуть, то їх і не беруть. Я знаю багатьох, хто теж не хоче, але вже рік рідних не бачив, бо не депутат. А це відверта хе*ня. Претендуєш на роль обранця - показуй приклад. Якщо ти в цивільному житті не зайнятий тим, що кожного дня волонтериш для ЗСУ - йди до війська. Колеги допоможуть служити. І я не іронізую. Саме знайомі з колишнього політичного життя витягують мої фінансові збори: донатять десятками тисяч, купують спорядження, забезпечують логістику. Але таких одиниці. Решта просто перечікує.

Допис навіяно спілкуванням з друзями, що в цивільному житті. У всіх трьох бронь. Двоє в галузі педагогіки вже більше десяти років, третій на залізниці вже років 15 працює на не останній посаді. Хлопці підшукують підрозділи, розпитують деталі. Відмовлятимуться від броні.

З якою охотою їхні місця займуть ненароджені для війни.

Ярослав Нищик, черкаський військовий, допис на особистій сторінці у Facebook

Коментарі

Людмила. :

Люди перестали розуміти загрозу війни.Знаю таких мужиків,які говорять,чого це я буду іти на “убой”.”Звикли” до війни,сидять в тилу ,то хоча б допомогали хлопцям.Але,дякуючи владі,і цього не немає.Бо влада показує “приклад” допомоги.Невже так важко кожному 10-20 грн.дати?Але люди уже не знають куди йдуть ті гроші.Просто ніхто не думає,що може бути дальше.А наші воїни так потребують допомоги.Знаю,бо мій син на війні.

Stavichka :

Дуже розумна думка! Можна тільки подякувати Ярославу за правду. Але на що дивиться влада та відповідні органи? Хто буде дбати про країну, про комунальні та енергетичні проблеми, коли все більш трактористів, електриків, слюсарів опиняється на фронті. Хто буде вирощувати зернові, їх перевозити та продавати за кордон? Ніякої відповідальності за майбутнє країни, ніякого планування. Мабуть, проблема у тому, що влада всім говорила, що перемога наближується, а все пішло інакше? Скільки вже загинуло людей робочих професій, від яких залежить наше побутове життя. Питань все більше. Самі військові вже у шоці від того, що відбувається.

Андрій :

А коли “влада” думала про щось окрім грошей? Туди йдуть щоб гроші заробляти, при чому офіційно там зазвичай подекуди не така і висока зарплатня а хочеться нову машинку і т.п.

Взяти лише нашого Толіка з його $10к в місяць, і це лише офіційно, без муток, і то змився перед повномасштабкою що його певно як і харківського колегу СБУ за шкірку притяглоьна місце.

Мародери :

Хороша зарплата у мера. А місто як помийка виглядає. Вчора вперше за останніх 10 років побувала на площі 700- річчя. Жах і сором, самі курятники на кожному кроці, архітекторів в місті немає. А сьогодні побачила майданчики в 2 дитсадках- ржаві ракети, на яких ми ще в 70- х літали та колеса вкрпані. Суцільний сором

Чапай :

Не розумію чому люди які можуть захищати свою сім’ю ховаються по кущах чи за жіночу спину якби мені можна скинути шість років Я давно був би у війську . Мені стидно за таких чоловіків як вони будуть дивитися в очі жінкам які воюють

Сергій :

Приідьте в Ніжин і побпчите скільки гуляє мажорів призовного віку да на дорогих машинах розкатують бо покупляли броні і робочі місця за хабарі

Ксена :

Не тільки в ВНЗ, в місцевому ПТУ – таких “студентів” за 30 теж гарно прибавилось. Та й мастерів-вчителів теж. А військові? Кадрові офіцери! Які закінчили військові училища в 90-х роках минулого сторіччя. Яким за 50, діти дорослі, вони все життя просиділи в військомматах. А тепер просто вулицями ходять: чи то вже “інваліди” (в нас їх ду-уже багато, з купленими інвалідностями), чи то вчасно пішли на військову пенсію. Чого їх не мобілізують?!
Коротше, стільки всілякого надивишся… (((

Сергій :

Кому війна а кому мать рідня

Анатолій Борисович :

Слава під***сам при владі!!

Віталія :

Чоловік з 14 на фронті,шість контузій і багато чого ще.Ми не виграємо цю війну,якщо одні приречені гинути,інші жирують.Займіться іналідностями,всі знають такса яка була в Черкаській районній лікарні, багато років,хто хотів,той собі робив,гуляють кралі по спорт клубам,а чоловік на броні,бо жінка 40 -45 років інвалід.А скільки одружилося за час війни на таких липових інвалідках,щоб не йти на фронт,це бісить дуже тих ,хто там і просто відбирає смисли за що і за кого?

Дмитро :

А може вже досить війну затягувати і щось з нею робити, чи краще на людей все скидувати. Питання не до військових. Скільки ще чоловіків туди піде, які хотіли нормально жити. Їм немає чим зайнятися, окрім того, щоб розрулювати халатність дій влади у захисті країни.

Galina :

Слушно і актуально в любій області

Валентина :

Дуже розумна думка

Валентина :

Та не буде тієї перемоги, людський ресурс закінчується, а захищати свою країну вже ніхто не хоче, патріотичні всі на фронті, і на великий жаль багато загиблих, бронь накладають на таких чоловіків , що це просто смішно, наприклад бухгалтер у соцзахисті і ще багато такого, та чи це така стратегічно важлива посада, на яку не знайдеться сотня жінок і це все йде від місцевих посадовців, які цю бронь і створюють, питається для чого, хлопців немає ким замінить, за відпустки немає мови,є такі ,що по 5 років сімей не бачили, а тут жирують, я вважаю , що це взагалі військовий злочин створювати таку бронь.

Алексей :

Считаю что Ярослав не только прав а могу и подписаться под каждым его словом. И скажу так, что эти все типа депутатики типа бизнес Ган…ны итд., будут потом с медальками бегать и УБД, а парни кто действительно заслужил это будут пахать непонятно кем. Или пусть твари служат или из потом просто пустят в расход

Марина :

Чим далі, тим зрозуміліші об’єктивні перспективи
І люди втрачаються з швидкістю, яку держава не може собі дозволити (бо нас ніяких не 40 мільйонів, до війни в кращому випадку було 35 – і з них купа виїхавших, законно і не зовсім, і в окупації п’ята частина, при чому густонасела)
Вилов менеджерів – відтягнути до перемовин після виборів в штатах. Якщо там влада не зміниться пімоя виборів, то буде “до останнього”, хто крім бритів і єс отримає толк від такого підходу, не зрозуміло. Всі цю картину бачать, і намагаються перечикати.
Захід мав вчасно потавити зброю і серйозніше віднестися до війни, переговори в якій зірвали в березні 22. А тепер логічні наслідки.
Але ні захід не хоче поступатися в витрачає тут населення на широку ногу, бо їх це влаштовує, ні наше керівництво не може виторгувати нормальні умови, ленд ліз, яким нам як цукернкою помахали і передумали, і їх вчасно поставлена авіація в 22. З пілотами з “іноземного легіону”. Бо продовжувати на нав’язаних заходом умовах – нічого хорошого

Людиила :

А скільки по спортлубах тренується, а ск. Безробітних, ск. На базарах стоять торгашів. Тисячі. А села скоро будуть без чоловікіа. Біда, війна не для всіх.

Станісдав :

Згоден з Вами на всі сто

Андрій :

У нас щонайменше п’ять мільйонів чиновників , можна сміливо серед них проводити мобілізацію . Якщо призвати мільйон чиновників, то стане на мільйон менше казнокрадів .

Vlad :

Повністю згоден.

Артем :

В теплокомун немає броні. У водоканала є загиблі на фронті.

Ярослав :

Краще не скажеш! Коли дивишся ранком у Києві на один мільйон крутих машин, які їдуть х.. зна куди, то розумієш, що якщо висмикнути із того потоку 500 тисяч, то економіка України цього взагалі не замітить. І це тільки один Київ!

Аня :

Важаю, що має бути професійна, сильна армія ЗСУ 🇺🇦,яка розуміє ,що таке національна безпека України,захищає країну й має чітку стратегію Головнокомандуючого України Валерія Залужного і МЗС України. А решта українців мають бути готовими надавати фінансову підтримку ЗСУ 🇺🇦,бо це наш форпост безпеки, в не лише під час війни.

Наталя :

Правильно. Да і призовний вік з 25 років – це розкіш! Купа молоді тиняється містами, народжують по 3-5 дітей, А до війська їм зась. Це ненормальна ситуація.

Виктор Тор :

Все правильно.Але в пустоту,Вони не чують.Бо це про них і їхніх родичів.

Світлана :

Мій син воює із 14 року пішов добровольцем ,поруч сусіди у яких свій бізнес ,плачеться ,що тяжко ховається від воєнкомів ,хоча відкупився вже давно ,коли збирали на машину для хлопців ,вони дали гроші каже ,це вашій сім’ї від нашої ,але ж це не мені це для Перемоги !

Олександр :

Не свої, чувак, а крадені.

Володимир :

Слушний допис,але незрозуміло одне коли закінчиться ідіотизм і око замилювання громадянам з мобілізацією.Якщо мобілізація з 18- 60,то стосується всіх,а не поділ призивний з 18-25,а якщо 25 і один день мобілізований.Чому скасований призов на строкову,який толк з таких призовників коли автомат бачив в іграшках.Верніть призов,в тилу теж є де служити і навчати,і не буде проблем з ротацією.А так виходить,що хрен з вами воюйте а ми будемо по кабаках і клубах шлятись бо приписне в кишені.І порядок буде тоді коли Мсековців теж відправляти будуть в мед.підрозділи на передок,тоді не будуть вимагати людині без кінцівки кожен рік проходити комісію і доводити що все одросло як на ящірці.

Анатолій :

Злоті слова та вчасно сказані.здорові бичків бігають за м’ячем а інваліди у окопах.

Анатолій :

А що робити чоловіку, який хоче воювати, але його скрізь відфутболюють, мовляв старий?

Олександр :

Чому ТЦК не йдуть до різномасних святош?
Їх по країні десятки! тисяч- свідки, баптисти адвентисти, мормони і обормоти, їхня”віра” не дозволяє брати зброї- тоді копайте, рубайте дрова, мийте каструлі, чистьте овочі і т.д А скільки поліціянтів щоранку п’ють каву і смалять цигарки, животи повтставляють, як тюлені на сонці, і зарплату вигрібають ніби у бліндажі сидять- НАХІБА?

KGB :

А їм “бог” не дозволяє воювати.😄😄

Людмила :

Коли не буде кому обробляти землю, її буде легше продати.

Микола :

Що поробиш така у нас держава,самі винуваті,багато дозволяєм оцим всяким,і недарма говорять риба гниє з голови,а ми цю рибу підштовхує самі до державного благлпллуччя

Соломія :

Якщо прибрати з статті московинський ненорматив, можна поширювати статтю в мережі

2510 :

Люди перестали розуміти загрозу війни, бо наші змі з подачі вищих владних посадових осіб (як і самі ті особи) зробили з війни казочку, яка хоч і страшна, але закінчиться дуже скоро. Згадайте лише млосні самозакохані шепотіння Арестовича , що три тижні, може місяць, і війна закінчиться. Чи вихваляння більш можновладних, що у літку 2023 Україна поверне Крим, і хтось навіть прогуляється чорноморським берегом. Я вже не нагадую про роботу ресторанів та інших розважальних закладів (“людям потрібні робота”), які для когось відкриті аж до початку комендантського часу. А взагалі то, чи є сенс дивуватись, якщо з 2014 мало кому було цікаво, що там за АТО. Чи не за “надаели са сваей армией, мовай и вкрай” побігли вибирати відкосивших від армії? Чи не друзі (зовсім не кумівство, ні!) понахватали державних нагород за розваги на тв, та за ” ви хатите чтоби меня убили”?

KGB :

Автор правий на 1000%,але що з цього?? Поки ця зелена влада,яка і допустила в Україні війну,не закриє Верховну зРаду і не віддасть те все шобло- йобло на фронт,доки будуть “прикривати” своїх і буде корупція,доти й буде така срака.
Це йде заплановане винищення українського народу жидами,що зараз у корита влади України,яке розпочали спершу москалі після зради Хмельницького,а потім продовжив Сталін.

ANDRE :

Все вірно сказано,поки пи***та буде ігнорувати-Перемога далеко!

Степан. :

Так до 50 беруть.А після по великому бажанню.а коли є незначні проблеми лише через воїнкомат.Які ще можуть бути питання.Після 50 ти не годишся.Футболістів давав.

Віктор :

А скільки броні навиписували компанії, які зараз не працюють під час військового стану. Наприклад, авіакомпанії. Повітряний простір закритий, всіх відпустили за свій рахунок , а особливо “предприімчивим” ще і дали бронь. І ці”броньовики” сидять за кордоном на виплатах іноземних країн.

Віктор :

Думка варта уваги!

Олександр :

Як Ви посміли сказати про бронь в освіті.Це священна корова Держави Україна.Хто тільки не валявся у цій сфері.І проффессор,і професурки жі Львова.Можна тільки уявити що там зараз коїться.

Вгору