“Це поки що легалізована форма ухиляння від призову”, – Ярослав Нищик про чоловіків, які здобувають другу вищу освіту

24 серпня 2023, 16:12

В Україні всі мають право на освіту. Особливо популярною вища та середня спеціальна освіта стали після 24.02.2022 року. Пояснення цього всього дуже просте - у студентів денної форми навчання відстрочка по мобілізації.

Прекрасно розумію радість адміністрації ВНЗ та ПТО. Більшість цих чоловіків, що здобувають другу, третю, четверту освіту - контрактники, а отже це живі кошти на рахунках закладів. За їх кошт оплачується робота викладачів, утримується навчально-виробнича база закладів освіти.

Але це, поки що, легалізована форма ухиляння від призову. І це прикро, що так багато чоловіків йдуть цим шляхом. Що ж, це їх вибір. А в держави має бути свій вибір. До 1 вересня ці студенти сплачують за навчання, а потім вносять зміни до законодавства. Всі здобувачі освіти, для яких це не перша освіта після школи, позбавляються відстрочки і потрапляють до числа осіб, що можуть бути мобілізовані до війська.

Я певен, що саме ці мужчинки дуже сильно обурюються діями корупціонерів, злочинців у погонах та без. Але вважають, що їх маленька шалость - це нормально. Бо відповідає букві закону. Але є ще моральна сторона будь-якої справи.

Тож панове Народні депутати, Закон "Про військовий обов'язок та військову службу" потребує змін.

Ярослав Нищик, колишній черкаський військовий, допис на особистій сторінці у Facebook

Коментарі

Анатолій :

А якої ви користі очікуєте від цих з освітами на фронті?

Іван Мазепа :

А депутатські мандати та родинні зв’язки з ними і їх прихвосні , це не ухиляння?
Чи ярлики богемі не на часі?
Гниди…

Валерія :

А чому колишній військовий? Відкупився?)
Такий псевдо патріотичний тон… сам чомусь не служить, напевно дістало..

Вгору