Черкаський музей поповнився цінним експонатом

09 липня 2024, 08:13

Колекція обласного музею "Кобзаря" поповнилася цінним експонатом - вишитим рушником із відомими рядками Тараса Шевченка з поеми "Катерина".

Рушник створений та побутував на Львівщині приблизно у 1940-х рр., вишитий хрестиком на домотканому полотні. Хто і за яких умов вишивав рушник - музейники не знають.

Вишивальниця створила власний збірний образ української дівчини. Зображення досить барвисте: дівчина стоїть у повен зріст, вбрана в український одяг, біля неї – пень та чимало рослин із квітами та ягодами, цікавого ефекту «віддаленості» неба досягла майстриня, вишивши його півхрестиком.

"Катерина – один із найвпізнаваніших образів поетичної та малярської спадщини Тараса Шевченка. І вже давно ошукана москалем українська дівчина перетворилася для нас у символічний образ України, яку століттями кривдить московія. Поему «Катерина» Тарас Шевченко створив 185 років тому. Протягом цих років її настанови і застереження не втратили своєї значимості", - зазначають на сторінці обласного музею "Кобзаря".

На різних краях рушника вміщено два уривки із «Катерини». Світло-рожева нитка, якою створено один з рядків, від часу значно пошкодилася, але слова, вишиті нею, не важко відтворити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору