Черкаський журналіст за продані книги хоче поповнити фонди музею “Кобзаря”

15 березня 2018, 17:00

Збірка малої прози «Те, що серед нас» черкаського журналіста Назарія Вівчарика побачила світ у видавництві «Мандрівець». Це вже друга книга автора, який вирішив поєднати поширення книги з благодійною справою.

– Ця збірка містичних оповідань. А оскільки містика гнучкий жанр, то поєднував тут і фантастику, і детектив, і сатиру, і трохи хоррору… І в день народження Тараса Шевченка мені прийшла ідея. Вирішив за продані книги, які мені надіслав видавець в рамках гонорару, придбати в музей книги, музей «Кобзаря» один експонат - картину. З керівництвом музею визначено. Тож купуючи мою книгу «Те, що серед нас», ви ще й долучитися до акції - поповнення фондів музею, – каже автор.

Загалом, колективні та авторські збірки, за словами журналіста, стають популярнішими.

– Є стереотип, що читають більше романи, повісті. Але зараз популярними стають і збірки. Згадайте хоча б Капранових «Кобзар 2000», Кінга «Коли впаде темрява». На малу прозу легко підсісти. Я не раз брав участь в літературних конкурсах, за наслідками проведення яких виходили збірки з творами переможців. Це такі концентровані оповідки для читання у вільний час, під час відряджень, коли можна пережити багато емоцій. Майже немає зайвого, але є велике смислове навантаження, – зауважує Назарій.

Багато сюжетів оповідань він придумував після журналістських відряджень.

– Доводилося їздити шукати Чупакабру, бувати в колонії, психлікарні. Тому я вирішив поєднати у сюжетах свідоме і підсвідоме… Детальніше про народження сюжетів розповім читачам на зустрічі на книжковому фестивалі в квітні, – зазначає автор.

Поділитись

Коментарі

Вгору