Черкаський режисер запрошує на “Мости” за творами Жадана

29 квітня 2015, 12:58

5

Прем’єра унікальної постановки “Мости” відбудеться 11 травня у Черкаському драмтеатрі. Це історія на одну дію за мотивами творів українського письменника Сергія Жадана. Режисер — Олександр Демешко, молодий хлопець із Золотоноші, пише in.ck.ua

Для створення вистави режисер використав збірки віршів “Вогнепальні та ножові”, “Динамо Харків”, книгу оповідань “Біг Мак та інші історії”, “Месопотамія”, “Анархія в Україні”. У “Мостах” глядачі почують музику львівського неокласика Єгора Грушина. Лунатимуть і відомі українські і зарубіжні музичні композиції.

1

Зо два роки тому моя знайома розповіла про Сергія Жадана та його творчість. Вона знала всі вірші напам’ять, показала мені його книжки. Я перечитав всю прозу, поезію. І от на останньому курсі навчання вирішив зробити постановку. З осені і до грудня минулого року я працював над створенням інсценівки. Згодом дав почитати сценарій художній раді драмтеатру. Але почув відповідь, що Жадан — неформат.

2

Тоді ми разом із художнім керівником Черкаського драмтеатру Сергієм Проскурнею вирішили зробити самостійну роботу. Так би мовити, незалежно від театру, але в театрі. Я не люблю визначати жанр твору. Ця вистава — боротьба.

3

- Я борюся проти стереотипів, сталих задумок про театр. Люди думають, що театр — це вічна класика, там показують одне й те саме. Але нині вистави у театрах спрямовані на молодого глядача. Драматурги пишуть нові драми, режисери знімають сучасні постановки. І я хочу показати цю сучасність. Довести, що за творами Сергія Жадана можна створювати інсценівки. Так, наприклад, німецький режисер Маркус Бартл поставив виставу за романом Сергія Жадана “Депеш Мод”. У столичному Театрі ім. І. Франка показують його трагікомедію “Гімн демократичної молоді”, розповів режисер вистави Олександр Демешко.

4

Постановку "Мости" безкоштовно покажуть 11 травня о 21.00 — така собі “нічна вистава” у вихідний день (у Черкаському драмтеатрі понеділок — вихідний день). Пізніше “Мости” мають з’явитися у репертуарі театру.

Поділитись

Коментарі

Вгору