У Черкасах впіймали кабельного «тарзана»

29 квітня 2015, 13:28

11

Роками не давав спокою зловмисникам відрізок повітряної лінії телефонного зв’язку в м. Черкаси – вздовж вулиці Руднєва в районі 3-ї міської лікарні. Воно і зрозуміло – район тихий, «приватний сектор», і головне – дроти можна дістати з дерев, які прикрашають вулицю.

Про це повідомляє прес-служба УДСО в Черкаській області.

Як тільки вбралися в молоде листя клени, біля яких прокладено лінію зв’язку, одразу ж злодій поспішив скористатись природним камуфляжем для своєї задумки.

У ніч з суботи на неділю 26 квітня місцевий житель 1968 року народження вирізав 150 метрів телефонної лінії, залишивши абонентів району без зв’язку та доступу до мережі «Інтернет».

Обравши зручне місце крадіжки, час доби і пору року, злодій не врахував того, що один з дротів вже був обладнаний датчиком обриву лінії і сигнал «тривоги» на пульті централізованої охорони УДСО сповістив правоохоронців про вторгнення в систему. А далі вже відбувались буденні речі – група затримання, дві хвилини на прибуття до місця події, і спритного «тарзана» зняли з кленка. Зараз він дає свідчення в Соснівському райвідділі міліції.

– Саме на цій дільниці крадіжки дроту відбувались давно, а всі способи здійснити охорону власними засобами не давали бажаних результатів. І лише підключившись до системи охоронної сигналізації Державної служби охорони при УМВС, вдалося оперативно припинити традицію красти кабелі на цій вулиці, - розповідає менеджер з регіональної безпеки Черкаської філії ПАТ «Укртелеком» Петро Маламуж.

Наразі в ПАТ «Укртелеком» встановлюють суму збитків від даної події, адже, починаючи з вартості 150 метрів кабелю, на час відновлення лінії припинено передавання сигналу. Також негайного ремонту потребує система кабельних опор, які, втративши розраховану рівновагу, в будь-який момент можуть впасти і завдати нової шкоди безпеці і майну громадян.

Директор обласної філії ПАТ «Укртелеком» Іван Яніцький щиро дякує керівництву Управління ДСО за співпрацю, а бійцям служби – за оперативність та професіоналізм.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору