Черкаський прокурор боїться відеокамер

06 травня 2014, 13:22

 

Підготовче засідання щодо справи про обвинувачення уманського судді Анатолія Іванова пройшло в Бершаді. Прокуратура Черкаської області звинувачує його в хабарництві. Сам Антолій Іванов всі звинувачення заперечує та готовий боротися за правду до кінця. Із перших хвилин засідання стало зрозуміло – у справі більше запитань, ніж відповідей щодо дій правоохоронців. Більше того, прокурор Руслан Криворучко злякався журналістських відеокамер. Оператора на судове засідання впустили, але не дозволили знімати, пише "Вечірня Умань".

Анатолій Іванов свого часу нарвався на гнів «регіоналів» через те, що надавав виправдальні вироки і намагався судити за законом, а не за їх вказівками. За це його звинуватили у хабарництві.

Обвинувачення не показало жодного оригіналу речових доказів — гроші, які він нібито брав, записи відеоспостереження. Показували уманському судді лише копії. На свідків подій чиновники взагалі чинили тиск. Чисельні клопотання до судді від Анатолія Іванова це підтверджують.

- Під час так званої ловлі мене на хабарі я вимагав просвітити мої руки, одяг, бо працівники прокуратори не хотіли провести ці дії, - розповідає Анатолій Іванов. – На свідків справи чинився тиск висопосадовцями, їм телефонували, погрожували, просили не виступати свідками по даній справі. Тому я просив суддю, щоб той викликав свідків та слідчих на допит до суду. Аби суд був об’єктивний.

Суддя задовольнив майже всі клопотання Анатолія Іванова. Лише прокурор Руслан Криворучко заперечував їх. Він виступив проти виклику та допиту свідків, показу оригіналів речових доказів. Та й ще й, як виявилося, злякався… відеокамер. Прокурор не захотів, щоб уманські журналісти проводили відеозйомку судового процесу. Мотивуючи це тим, що не знає куди піде дане відео. Коментувати ситуацію журналістам прокурор відмовився.

- Я коментувати нічого не буду. І камер я не боюся, я нічого не боюся, - сказав начальник відділу прокуратури Черкаської області Руслан Криворучко.

Що приховує молодий прокурор від людського ока - невідомо. Ймовірно, що в даній справі є питання, які не мають знати «прості смертні».

«Режим» Януковича діє і надалі? Люди, яких звинувачують у злочині, прагнуть до відкритості. А влада продовжує «шифруватися» від людей та щось приховувати.

Поділитись

Коментарі

Вгору