Черкаський національний запрошує на нову магістерську спеціальність

14 липня 2015, 07:20

IMG_9674

ННІ української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить набір випускників-бакалаврів напряму філологія у магістратуру на спеціальність „Прикладна лінгвістика”, повідомляє прес-служба ЧНУ.

За півтора року навчання на цій спеціальності студенти здобудуть кваліфікацію магістра філології, фахівця з прикладної лінгвістики та викладача вищого навчального закладу.

Виробничі функції та сфери діяльності спеціаліста з прикладної лінгвістики досить широкі. Серед них: формування лінгвістичного забезпечення інформаційних систем різних типів; створення електронних мовних ресурсів (корпуси текстів, словники, лінгвістичні бази даних); створення веб-інтерфейсів, веб-сайтів наукових досліджень у сфері лінгвістики; проведення лінгвістичної експертизи письмових текстів та усного мовлення; участь в оптимізації текстів реклами та засобів масової інформації; створення автоматизованих систем документообігу та звітності; створення систем інформаційного пошуку; формування лінгвістичного забезпечення програмних продуктів; співпраця з надання засобам масової інформації новин й інших матеріалів; діяльність бібліотек всіх видів, читальних залів, лекторіїв, газетно- журнальних сховищ, що обслуговують широку публіку або специфічні групи населення; укладання та зберігання зібрань публікацій спеціалізованого чи загального характеру, складання каталогів, пошук інформації згідно запитів.

IMG_9688

Найпоширенішими продуктами прикладної лінгвістики є всім відомі системи підготовки текстових документів:МісrosoftWord, Аdоbе Раgеmаker; електронні словники: АВВYYLingvo, „Словники України”; системи автоматичного перекладу: РrоlіпgOffice, РRОМТ, Рrаgmа; системи розпізнавання текстів: АВВYYFіnеReader; системи перевірки орфографії; бази даних; системи пошуку в базах даних й мережі Інтернет. Для зарахування на навчання слід скласти вступні випробування з української мови та літератури, з іноземної мови. Із правилами прийому можна ознайомитись на сайтах університету та інституту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору