Черкаський національний та гімназія №9 стали партнерами

02 березня 2016, 17:00

2

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та Черкаська гімназія №9 імені О.М.Луценка уклали договір про співпрацю. Навчальні заклади домовилися про спільну діяльність у сфері освіти та допрофесійної підготовки учнів.

На зустріч із педагогічним колективом до гімназії завітали перший проректор ЧНУ ім.Б.Хмельницького Василь Мойсієнко, директори навчально-наукових інститутів Юрій Ляшенко, Ігор Погрібний, Наталія Земзюліна, Леонід Нечипоренко, декан факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем Володимир Салапатов.

4

Як з’ясувалося під час перемовин, два навчальних заклади мають немало спільних тем.

Зокрема, університетські викладачі беруться сприяти підготовці учнів до олімпіад обласного та всеукраїнського рівнів та до зовнішнього незалежного оцінювання. Практикуватимуться також виїзні лекції та взаємодія учнів зі студентами.

 

Договір про співпрацю передбачає обмін досвідом між учителями та викладачами, підвищення кваліфікації вчителів на базі вищого навчального закладу, можливість користування науковою бібліотекою, проведення спільних конференцій, семінарів, круглих столів для учнів, студентів, вчителів та викладачів, проходження навчальної практики студентів на базі гімназії, організацію екскурсій тощо.

Взаємний інтерес викликало питання національно-патріотичного виховання та підготовки фахівців військової справи. Адже гімназія №9 — єдина у місті Черкаси, де виховують кадетів. Хлопці-старшокласники, окремо від своїх дівчат-ровесниць, вивчають основи військової справи, фехтування, хореографії, закони чоловічої дружби та звитяги.

Як наголосив перший проректор університету Василь Мойсієнко, у Черкаському національному цьогоріч створено військову кафедру. На сьогодні вона єдина в області. Університет вже отримав ліцензію на підготовку офіцерів запасу за трьома військово-обліковими спеціальностями. І з нового навчального року цей процес розпочнеться.

— Будемо раді бачити кадетів із гімназії №9 серед своїх студентів, — наголосив Василь Миколайович.

Учасники зустрічі  детально обговорили спільні кроки і домовилися розпочинати роботу найближчим часом.

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору