У залі було близько 60 осіб з ножами та пістолетами, – мер Сміли розповів подробиці імпічменту

02 березня 2016, 17:32

23-424x264

Міський голова Сміли Олексій Цибко продовжує ходити на роботу і збирається оскаржувати рішення щодо імпічменту, який вчора йому оголосили депутати міської ради. За його словами, вже відкрито кримінальне провадження і наразі готується кілька судових позовів. 

Про це він повідомив журналістам під час прес-конференції в Черкасах.

- Вчора за 5 хвилин до початку сесії до зали зайшли люди у камуфляжній формі із зав'язаними стрічками на руці. Такими собі позначками "свій-чужий", що є свідченням того, що вони готувалися до бійки, а стрічки пов'язали, щоб розпізнавати один одного в натовпі. Близько 60 осіб були з ножами та пістолетами. Ми розуміли, що люди прийшли для бійки, - розповів Олексій Цибко.

12769518_575504172618264_1446435297_n

За його словами, на початку сесії депутат від ВО "Батьківщина" озвучив звернення, в якому йшлося про порушення міським головою Сміли законодавства, перевищення ним повноважень тощо. Після чого присутні у залі почали вимагати розгляду першим питанням порядку денного оголошення недовіри меру та зняття його із займаної посади.

- Натомість наш юрист, голова юридичного управління дав оцінку заяві депутата, зазначивши, що її потрібно обговорити в комісіях і дати юридичне обгрунтування. Після цього у залі почалися крики та розкачування ситуації, а люди в камуфляжі підійшли до президії. Я наголосив, що рішення буде обгрунтоване юридичним відділом і на наступній сесії ми його розглянемо. Проте ці хлопці вискочили на сцену і почали виривати мікрофон, - зазначив очільник Сміли.

За його словами, у результаті цих дій зав'язалась бійка, під час якої постраждав радник міського голови Каміль Валетов, який наразі перебуває в лікарні зі струсом мозку. Також було пошкоджено техніку: колонки, підсилювач та мікрофон.

14-424x283

Олексій Цибко наголошує, що усі звинувачення на його адресу, які вчора лунали у стінах міської ради, є безпідставними. А оголошення імпічменту є нічим іншим, як відпрацюванням технології заміни керівництва міст для повернення до влади Партії регіонів.

- Мені здається, що ситуація була спланована. Але чомусь начальник нашої поліції наразі на лікарняному, дії правоохоронців такі, наче у нас немає держави. Навіть не встановлено особу, яка зчинила бійку, хоча це все зафіксовано на відео. Мені сказали, що ця людина брала участь у блокуванні роботи ПриватБанку в Черкасах. Натомість починають заводити кримінальні справи за викрадання печатки. Я забрав печатку, щоб ніхто не підробив ніякі протоколи. Вона другий день лежить у моєму кабінеті, - сказав Олексій Цибко.

Також він повідомив, що продовжує ходити на роботу і очікує провокацій, проте піддаватися на них не збирається.

- Зараз мені вже говорять, що є люди, які збираються не пускати мене до приміщення міськвиконкому. Ні на які провокації я не піддамся. Ніяких силових заходів, ніяких бійок більше не буде. Є два тижні, щоб це рішення було втілено в життя, тому я на законних підставах перебуваю у своєму кабінеті, - заявив мер Сміли.

Натомість представники "Правого сектору" оприлюднили свою версію подій. За їхніми словами, Олексій Цибко за короткий час свого правління неодноразово перевищував свої повноваження. Він протиправно призначив велику кількість заступників та радників. Неодноразово ігнорував рішення сесії міської ради та погрожував депутатам фізичною розправою.

- 1 березня у Смілі відбулася сесія міської ради, на яку активістів "Правого Сектору" покликали депутати та громада міста для забезпечення порядку в залі. На сесії мер міста Олексій Цибко спробував узурпувати владу, ігноруючи звернення депутатів про недовіру, всупереч закону, відмовляючись ставити це питання на порядок денний. Коли керівник Смілянського районного осередку "Правого Сектору" Євгеній Саража взяв слово, то Цибко у різні способи намагався завадити націоналісту висловити думку. Тоді один із бійців підійшов до Цибка, щоб забрати мікрофон, тому що горе-мер почав хамити присутнім, перетворюючи сесію в балаган. Захищати ''балаганного мера'' вибіг його радник Каміль Валєтов, розпочавши штовханину з добровольцем, за що і поплатився розбитим лобом, - повідомили представники ПС.

Чи законно міського голову Сміли позбавили посади тепер вирішуватиме суд.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору