Черкаський лікар дав поради, як краще пережити спеку

02 серпня 2017, 17:19

Пити більше води та в найближчі дні зменшити перебування під сонцем. Такі поради черкащанам дає головний лікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук.

- У спеку люди значно більше втрачають воду. Тому , якщо у звичайні дні, необхідно випивати десь півтора літри води, то у таку погоду як нині, її об’єм варто збільшувати як мінімум ще на півлітра. Йдеться саме про воду, а не про якісь напої, за умови якщо в людини немає протипоказань, - наголошує Олександр Федорук.

Лікар додає, що в нинішню жару варто уважніше стежити і за власним харчуванням.

- Краще вживати харчі, які легко засвоюються. Не переїдати, не насичувати прийоми їжі жирними стравами. Перевагу потрібно надавати молочно-кислим продуктам, фруктам та овочам. І ніякого алкоголю, – каже Олександр Федорук.

Відкласти на потім, принаймні на найближчі кілька днів, варто і важку роботу, особливо якщо вона вимагає перебування під сонцем. Якщо відчуваєте погіршення, лікар радить мерщій охолодитися – знайти тінь, або зайти до найближчого магазину чи кафе, де є кондиціонер.

Водночас Олександр Федорук зазначив, що попри сильну спеку, станом на сьогодні, містяни не зверталися до лікарні із тепловими ударами. Однак, лікар додає, що таку спеку дуже важко переносять люди похилого віку із серцевими недугами:

- Незначне, але є збільшення кількості пацієнтів, які мають гіпертонічні та ішемічні хвороби серця. Звісно, спеку переносять всі погано, але особливо вона небезпечна для людей похилого віку да дітей. У них може відчуватися погіршення стану, тому раджу їм пересидіти такі дні вдома, - зазначив лікар.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

сергей :

И самое главное – не попадать в 3 больницу

Вгору