Черкаський краєзнавчий музей може отримати новий фонтан із різнокольоровими динозаврами

04 серпня 2017, 11:16

Фонтан біля Краєзнавчого музею Черкас працював у своєму "житті" всього декілька років. Ось уже два десятиліття містяни збираються тут, щоб почитати книжки та пограти на гітарі. Колись фонтан був величезним кондиціонером і вентилятором для музею. Обласна влада не змогла утримувати таку масштабну конструкцію, і фонтан "відрізали" від музею, пише in.ck.ua.

Такі місця мають змінюватися і відроджуватися – вважає активна молодь міста. Нещодавно у Черкасах пройшла перша серія заходів у рамках "Майстерні міста", організованої черкаськими громадськими активістами. Дарина Подолян, Олена Окунєва та Анна Мигаль розповідають, що головна мета такої ініціативи – об'єднати людей, зацікавлених у розвитку міста. Результатом воркшопів стала нова концепція площі біля Краєзнавчого музею. Оскільки за три дні важко створити повноцінний архітектурний проект, все заявлене авторами – це ідеї.

Якою може стати площа біля музею?

В рамках "Майстерні" молоді дизайнери та архітектори взяли участь у форкшопі "Нефонтан, або що робити з непрацюючим фонтаном" під ментроством "Урбан Кураторів" із Києва. Група молодих архітекторів разом із працівниками музею дійшли спільної думки: найкраща ідея – перетворити площу і фонтан у місце, де діти та батьки зможуть інтерактивно доторкнутися до історії.

На місці фонтану можуть з'явитися ігри на історичну тему: “археологічна пісочниця”, де діти розкопуватимуть "кістки" динозаврів, локації з мотузковою "павутиною", кам'яний пазл тощо. В центрі – сцена із великими різнокольоровими фігурами динозаврів. У концепції передбачено ще багато цікавого.

На думку авторів проекту, споруда Краєзнавчого музею – одна з найбільших серед подібних установ в Україні, зазвичай вони перебувають у непрезентабельних будинках. Автори створювали проект, бажаючи привернути увагу до цього місця. Найбільша аудиторія музею – це діти, а вони люблять усе інтерактивне. Тому проект розробляли насамперед для такої аудиторії. Ще одна мета архітекторів – візуально "полегшити" монументальну масивну будівлю музею, пофарбувавши дно фонтана у колір неба.

Музейним працівникам дуже сподобався архітектурний проект, котрий створили "Урбан Куратори". Вони хочуть його реалізувати. Тому ми допоможемо керівництву написати звернення до Обласної ради. Коли стартуватиме Програма стратегічного розвитку області, музей матиме шанс отримати кошти, необхідні для реалізації нашого проекту.

Подивитися повну презентацію проекту реконструкції площі і фонтану можна ТУТ.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору