Черкаський “КіноШот” розпочинає прийом заявок на участь у фестивалі

20 лютого 2018, 23:38

Черкаський фестиваль короткометражного кіно “Кіношот”, який відбудеться у Черкасах 16-19 серпня, оголошує про початок прийому фільмів на конкурс. Він проходитиме у трьох програмах — українська ігрова, міжнародна ігрова та анімаційна.

До участі в конкурсі відберуть короткометражні фільми тривалістю від 5 до 30 хвилин, які зняли у 2017-2018 роках. Подати заявку можна до 13 травня 2018 року на міжнародній платформі “FilmFreeway”. Вже традиційно участь у фестивалі для фільмів українського виробництва — безкоштовна.

– Цьогоріч ми вирішили зробити програму більш цікавою та тривалою. Саме тому замість традиційних уже трьох днів фестиваль триватиме чотири. Також відкрили прийом заявок на конкурс раніше — 5 лютого, а не як минулоріч — у травні. Це зроблено для того, щоб приділити більше уваги якісному відбору та наситити конкурсну програму. Адже торік ми отримали велику кількість цікавих фільмів, яким не змогли приділити належної уваги – розповідає голова організаційного комітету фестивалю Вікторія Лаврентьєва.

На сьогодні на конкурс уже надійшло 20 фільмів. 4 з яких — українські.

Також організатори повідомили, що до проведення фестивалю долучився ще один партнер — фестиваль “КіноХвиля” з Тернополя. Його організатори проведуть у Черкасах низку майстер-класів, які будуть цікавими не лише дорослим, а й дітям. Проте всіх деталей організатори не відкривають.

Окрім того, організатори “КіноШоту” заявили, що відкриті до будь якої співпраці — як спонсорської, так і волонтерської.

— Ми вже ведемо перемовини з низкою спонсорів, які висловили бажання підтримати фестиваль фінансово. Серед них є відомий в Україні та закордоном бренд. Також запрошуємо до співпраці всіх охочих, адже для організації фестивалю та забезпечення відповідних умов гостям потрібно чималі кошти, — повідомив фінансовий координатор “КіноШоту” Сергій Костенко.

Нагадаємо, минулоріч у конкурсі від Черкаського фестивалю короткометражного кіно «КіноШот» у номінації «Кращий короткометражний український ігровий фільм» перемогла короткометражка «Фінгермен» режисера Івана Шохи. У міжнародній програмі переміг фільм «Nathan Loves Ricky Martin» (Натан любить Рікі Мартіна), що надійшов на конкурс із Австралії, режисер Steven Arrigada. А в номінації «Кращий короткометражний анімаційний фільм. Міжнародна програма» переміг анімаційний фільм «Finito», виробництва Бразилії, режисер Mauricio Bartok.

Приз «Глядацькі симпатії» отримав фільм «Кровянка» Аркадія Непиталюка. Відзнаку журі отримав фільм міжнародної програми «Cham-Piñón Yesid Zúñiga» (Колумбія, 2017) та «Медея» (Україна / 2017) української програми. Новинкою минулорічного фестивалю стали відзнаки організаційного комітету, які отримали — стрічка «Hush street» (Eduardo Colgan, Бразилія) та анімаційний фільм «iRony» (Radheya Jegatheva, Австралія).

Черкаський фестиваль короткометражного кіно «КіноШот» – це культурно-мистецький проект, який реалізує громадська організація «Асоціація громадських ініціатив «Місто на Че». У Черкасах захід відбудеться уже втретє.

 

 

Поділитись

Коментарі

Вгору