Черкаський губернатор погодився на люстрацію і показав своє майно

03 квітня 2014, 14:19

Новопризначений керівник ОДА Юрій Ткаченко погодився пройти процедуру громадської люстрації. Він надав нам заповнене люстраційне свідчення та копію декларації про доходи. 

Про це повідомляє Черкаський громадський люстраційний комітет у Facebook.

Нагадуємо, що згідно процедури, протягом місяця - до 3 травня 2014 року - комітет приймає від громадян та організацій обгрунтовані повідомлення, що можуть підтвердити або спростувати надану інформацію. По закінченні цього строку ми здійснимо перевірку наданої інформації (в межах закону "Про інформацію") і надамо висновок, чи є обгрунтовані підстави сумніватися у правдивості вказаних даних.

Також члени комітету звернулися до керівника ОДА Юрія Ткаченка зі зверненням щодо необхідності громадскької люстрації та прозорих кадрових призначень. Нижче приводимо текст звернення:

Шановний Юрію Олеговичу!

Україна проходить свій шлях самоочищення, усвідомлення помилок та планування майбутнього. Протистояння між владою та народом, яке було жорстоким і кривавим, завершилося усуненням корумпованого президента Януковича, але країна потребує справжнього оновлення влади, дієвих реформ та справедливості.

Громадянське суспільство ще тільки формує критерії для оновлення державного апарату, які мають знайти відображення у конкретних законодавчих актах. Але, ми впевнені, що час моральної відповідальності вже настав. Тому ми, представники різних секторів суспільного життя Черкащини, які об’єднались в Черкаський громадський люстраційний комітет, і добровільно взяли на себе обов’язок сприяти очищенню усіх гілок влади в країні від не доброчесних осіб, звертаємося до вас як до новопризначеного керівника ОДА із наступними пропозиціями:

1. Подати особистий приклад усім державним службовцям та майбутнім претендентам на будь-які керівні посади в області та пройти розроблену нами процедуру громадської люстрації, заповнивши Люстраційне свідчення.

2. Під час призначення керівників будь-яких підрозділів обласної та районних адміністрацій, державних установ та підприємств керуватися ст. 4 Закону України «Про державну службу», яка зазначає, що «право на державну службу мають громадяни… які пройшли у встановленому порядку конкурсний відбір». Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців затверджений постановою КМУ № 169 від 15 лютого 2002 р.

3. Пропонуємо оголошувати такі конкурси публічно на сайті ОДА та сторінках ЗМІ, надаючи змогу громадськості ознайомитися з умовами конкурсу, складом конкурсних комісій, кандидатами на посаду, їхніми біографіями та деклараціями про доходи. Пропонуємо також долучити до переліку необхідних для конкурсантів документів Люстраційне свідчення. Дуже важливо, на нашу думку, забезпечити можливість брати участь у складі конкурсних комісій представникам громадських організацій та ЗМІ.

Сподіваємося на ваше розуміння та підтримку нашої громадської роботи. Ми працюємо, щоб оновлена Україна була гідною ціни, яку сплатили за її свободу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору