Черкаську медицину переводять на новітні електронні технології (фото)

09 лютого 2017, 17:44

Фото: Про все

Черкаси стали першим містом в Україні, де інформатизували медицину. Всю інформацію про пацієнтів сімейні лікарі Черкас тепер вносять до електронної бази даних. Наразі мова йде про первинну ланку медицини, надалі електронні можливості розширюватимуть, орієнтуючись ще й на вузькопрофільних лікарів. 

Сімейний лікар Ірина Осинська приймає пацієнта й відразу діагноз та методи лікування вносить до електронної бази.

Фото: Про все

- Програма складна, але ми до неї поступово адаптуємося та звикаємо. Поки що дані, які записуються в базу, дублюються і в картку пацієнта. Я її роздруковую на принтері та вклеюю в паперову картку, - розповідає лікар. – І якщо людина, наприклад, втратить картку, то тепер вся інформація про її діагнози та методи лікування не загубиться, а залишиться в електронній базі даних. І лікар у будь-який момент може відкрити базу й подивитися, на що хворів пацієнт та як його лікували.

Фото: Про все

Згодом паперові карточки взагалі вийдуть з ужитку і лишаться лише електронні. У цьому переконаний директор Першої міської поліклініки Михайло Шевченко. Він каже, що ця програма допоможе як лікарям, так і пацієнтам.

Фото: Про все

Запис до лікарів первинної медичної допомоги тепер ведеться також в електронному вигляді. Це, уточнює директор Департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник, значно скорочує час перебування пацієнта біля вікна реєстратури. До того ж записатися на прийом можна й по телефону.

- Нова електронна система дозволить відслідковувати наповненість поліклініки, час та завантаження роботи кожного лікаря, кількість пацієнтів, - розповідає Олег Стадник. – Така система блокує можливість будь-яких корупційних дій, наприклад, видачу якогось медичного документа заднім числом.

Олег Стадник додає, що проект дороговартісний. За два роки на нього витратили майже 4 мільйона гривень. Найбільше коштів було витрачено на програмний продукт.

Нову електронну систему лікарі первинної медичної ланки освоювали на спеціально організованих курсах, які створили на базі черкаського університету. Навчали лікарів, медсесетр, реєстраторів та адміністраторів.

Фото: Про все

У сучасну медичну базу вже внесено понад сорок тисяч містян. Як розповідає заступник директора ТОВ "АЛТ Україна ЛТД" Вадим Терентюк, чия  компанія розробляла електронну систему, база даних повністю захищена від стороннього втручання.

Фото: Про все

- У майбутньому ми плануємо робити інтеграцію із іншими базами даних, щоб черкащани змогли поїхати на лікування до інших регіонів і спокійно там отримувати виписку в електронному вигляді. Наша мета – у майбутньому запровадити ще й електронний підпис для лікарів, - повідомив Вадим Терентюк.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору