Черкаські залізничники допомагали злочинцям зливати пальне із локомотивів

26 жовтня 2023, 18:05

Поліцейські викрили міжрегіональну злочинну групу, яка злила з локомотивів «Укрзалізниці» пальне на 1,5 млн гривень. Серед зловмисників є й черкащани.

Організував схему 32-річний мешканець Вінницької області, який залучив до цього свого батька – чергового одного з моторвагонних ДЕПО «Укрзалізниці». Використовуючи його знайомства серед машиністів та їхніх помічників, ділок наладив «схему» з викрадення дизельного пального під час руху локомотивів та їхньої стоянки на станціях.

До злочинної схеми були залучені 11 представників станцій Вінницької та Черкаської областей, здебільшого — машиністи локомотивів та їхні помічники. Організатор контролював усі дії своїх «підлеглих» та розподіляв між ними «прибуток».

За один вихід на «справу» зловмисники зливали до трьох тонн дизельного пального. Викрадене відвозили до місць тимчасового зберігання і підшукували клієнтів, яким потім збували його за готівку: літр за ціною 42 грн, що становило на 15% менше від ринкової вартості. Для того, аби приховати злочинну діяльність, вносили до офіційних документів недостовірні дані щодо кількості використаного пального, а також втручались в роботу двигуна, що дозволяло економити розхід палива. 

За попередніми підрахунками, на викраденні пального ділки заробили понад 1,5 млн гривень, що призвело до відповідних збитків АТ «Укрзалізниця».

Учасникам міжрегіональної злочинної групи під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора повідомили підозри за  ч. 3 ст. 15, ч. 4 та 5 ст. 185, (крадіжка, вчинена організованою групою та в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Усім підозрюваним обрані запобіжні заходи, шістьом з них – тримання під вартою.За інформацією пресслужби НПУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору