У кав’ярню – зі своєю чашкою: в Черкасах створюють мережу еко-френдлі закладів

04 листопада 2017, 22:15

Міські кав’ярні дозволяють відвідувачам приходити зі своєю чашкою та ще й дають за це знижку. Таку ініціативу започаткувала в Черкасах група активістів. 14 черкаських закладів уже приєдналися до проекту “Eco Friendly Cafe in Che”. Деякі кав'ярні просто наливають напої у принесені чашки, деякі – навіть дають знижки гостям, які відмовляється від пластикового і паперового посуду, пише in.ck.ua.

Це екотренд, який формує в містян європейську свідомість. Мета проекту – продукувати менше відходів від одноразових стаканчиків, а ще – пити смачнішу каву без присмаку паперу. У кафе "Fika", яке приєдналося до ініціативи "Прийди зі своєю чашкою", розповідають: будь-який паперовий стаканчик відчутно забарвлює каву стороннім присмаком. Тому вони вже давно практикують обслуговування клієнтів із власними горнятками. Зізнаються, що найсмачнішою кава буде у фарфоровій і термочашці.

Ідея екологічного проекту належить Ліді Криштоп – черкаській екоактивістці. Її проект про сортування сміття торік переміг в рамках програми "Громадський бюджет". Дівчина продовжує боротьбу за чисті Черкаси.
- Паперові стаканчики не приймають у пунктах макулатури. Люди не розуміють глибину екологічної проблеми сміття, яке не переробляється. Ці паперові стаканчики – просто звичка, яку треба змінити. Треба просто звикнути носити з собою чашку, якщо треба буде пити в дорозі чи на ходу. Вона займає небагато місця в рюкзаку чи сумці, - говорить екоактивістка, ініціатор проекту Ліда Криштоп.

Карта закладів, куди можна приходити зі своєю чашкою

Мережа “Eco Friendly Cafe in Che” постійно розширюється. На мапі позначені всі кав’ярні, куди можна прийти зі своєю чашкою. Зелені позначки – це заклади, які дають гостям знижки за відмову від паперового посуду. Інформація про нові кав'ярні, що долучаються до ініціативи, оновлюється на сторінці проекту в соцмережі Facebook.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору