Черкаські “Кіборги” презентували власного робота на чемпіонаті в Угорщині

23 травня 2018, 14:54

Команда черкаської гімназії № 9 "Kiborgs.UA" взяла участь у Відкритому Європейському чемпіонаті з робототехінки, що тривав із 16 до 19 травня в місті Дебрецен (Угорщина). 66 команд зі всього світу боролися там за чемпіонство. "Кіборги" — єдина команда, що представляла Україну на змаганнях.

Учасники з Черкас представляли за кордоном проект на тему "Вода і людина", демонстрували командні вміння і цінності та звісно презентували свого власного робота. Окремим напрямком стали ігри роботів на спеціальних полях. Наші "Кіборги" достойно представили країну і запам’яталися суддям. Врешті, команда „Kiborgs.UA “ увійшла в ТОП-12 за основними цінностями, а в грі роботів набрала 180 балів і посіла 34 місце серед 67 команд-учасників з трьох континентів планети. Сьогодні наставники команди та її учасники ділились з журналістами враженнями від творчої подорожі та детально розповіли про улюблене захоплення, яке цілком ймовірно може стати їхнім життєвим покликанням.

Гімназія № 9 по суті є піонером шкільної робототехніки в Черкасах. Тут вже створили та мають свого робота-сумо, слалом, почали проектувати інші цікаві речі, які вже незабаром можна буде побачити і на загальноміських заходах. У дев’ятій гімназії роботобум серед школярства. Воно буквально вимагає від керівництва збільшення годин по цьому предмету. Причому, цим захоплюються не лише хлопці, але й дівчата. Розумниці також є невід’ємною частиною черкаської команди.

У свою чергу, директор гімназії Ірина Топчій зазначає, що робототехнікою вихованці навчального закладу серйозно почали займатись лише два роки тому, однак вже мають цілком достойні результати. І це надихає.

Один із тренерів команди Андрій Стецюк викладає у дев’ятій гімназії історію. Проте, зовсім не дивується такому поєднанню своїх прихильностей.

— Парадокс та не парадокс одночасно. Бо в сучасному світі зовсім не важливим є те, хто ти є за фахом. Бо нинішній світ є більш багатогранним, ніж здається. Для мене особисто було важливим сформувати міцну команду однодумців. Яка б могла творити та перемагати, — запевняє пан Андрій. — Коли ми спілкувались, вже під час чемпіонату, з тренерами різних країн, вони неодмінно озвучували нам тезу: у всіх сферах нашого життя ми маємо формувати саме командні принципи роботи. Саме спільно з командою ми розробили наші стратегії та власне навіть весь наш антураж — одяг, командний гімн, тощо.

Але, як підкреслює Андрій Стецюк, головними стали суто технічні завдання з роботоінженерії, до якої долучають учнів гімназії.

— Розумієте, на перший погляд, наші роботи — це просто lego-пластмаски. Але при цьому вже завтра це будуть справжні роботи. Тож, ми рухаємось в ногу з часом. Об’єктивно змагатись, наприклад, з командами тієї ж Південної Кореї, або ж Японії, де діти, здається, народжуються з роботами разом, дуже непросто. Проте, ми вже дещо вміємо і навіть перемагаємо.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору