Черкаські рятувальники потрапили в епіцентр вибухів, перебуваючи на сході

24 грудня 2015, 12:16

1

Після чергової ротації до Черкас повернулася група рятувальників Управління ДСНС, (Володимир Лисяний, Віталій Крижній, Віктор Орлов, Володимир Кравець, Андрій Клінков, Олександр Гайдай, Олександр Грудін, Олександр Клименко, Олександр Горобець), які впродовж 45 діб виконували спеціальні завдання в зоні проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей.

За допомогою важкої інженерної техніки рятувальники зведеного загону ДСНС проводили роботи по укріпленню оборонних рубежів, зведенню захисних споруд та відновленню систем життєзабезпечення та транспортної інфраструктури краю.

2

Це відрядження виявилося найбільш складним. Вже на третій день за сто метрів від штабу загону, який на той момент базувався у містечку Сватове, стався вибух складу боєприпасів.

Фактично увесь особовий склад разом із технікою опинилися у епіцентрі події. Завдяки рішучим діям начальника загону, начальника відділу реагування Управління ДСНС у Черкаській області полковника служби цивільного захисту Олександра Горобця, попри суцільні вибухи та бомбардування території боєприпасами з військового складу, йому вдалось вивести з небезпечної зони 33 рятувальників - увесь особовий склад загону.

3Використовуючи будівлі, місцевість та інженерні комунікації рятувальники понад чотири години виходили з епіцентру вибухів у безпечне місце. Під час евакуації двоє рятувальників отримали легкі осколкові поранення, але попри це від госпіталізації відмовилися і залишилися в розташуванні загону.

Попри значні пошкодження, які отримала від здетонувавших боєприпасів техніка зведеного загону, рятувальникам вдалось її всю вивести з замінованої території. А згодом, після перебазування в новий район, в короткий термін відновити її і почати виконувати поставлені керівництвом штабу АТО завдання. Варто відмітити, що значну допомогу у відновленні техніки надали районні автодорожні служби та місцеве населення.

4

Попереду у рятувальників відновлювальна психологічна терапія, під час якої вони пройдуть індивідуальні та колективні бесіди з психологами, головна мета яких відвернути увагу чоловіків від спогадів про нещодавні події та повернутися до робочого ритму роботи та життя.

За інформацією прес-служби УДСНС України в Черкаській області

Коментарі

Вгору