Черкаські правоохоронці шукають Ліпандіна, «Сан Санича», паліїв майданівських автомобілів і Ко

31 липня 2014, 17:27

На сьогоднішній зустрічі голови Черкаської ОДА з представниками громадських організацій, що входять до складу Координаційної ради сил майдану Черкащини, прокурор області Віктор Миколенко поінформував про хід розслідування резонансних справ, порушених після революції гідності, пише "Прочерк". 

– Нині повідомлено про підозру колишньому начальнику обласної міліції Ліпандіну через перевищення ним влади та службових повноважень. У зв’язку з не встановленням місця перебування Ліпандіна його оголошено в розшук. На сьогодні також активно проводяться слідчі дії по встановленню організаторів так званих тітушок. Ми встановили рядових виконавців, які дали покази на організатора, так званого «Сан Санича», якому також оголошено підозру. Його також шукаємо. Сподіваємося, скоро він буде знайдений, бо, за нашими даними, перебуває в Україні, – розповів прокурор.

Також Віктор Миколенко повідомив, що прокуратура «має певну інформацію» про колишніх заступників голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба.

– Будемо вирішувати питання про оголошення підозр за фактом організації масових заворушень, – сказав Віктор Миколенко.

Нагадаємо, що прокуратура раніше оголосила у розшук і самого голову обласної держадміністрації Сергія Тулуба. Щойно губернатора знайдуть, його заарештують. Кримінальне провадження стосується розкрадання бюджетних коштів під час будівництва об’єктів соціально-культурної сфери Черкащини.

Про кримінальні провадження відносно порушників закону розповів і голова обласного управління МВС України Владислав Пустовар: це стосується і акції «Бий жидів!», і пошкодження автомобілів громадських активістів автомайдану тощо.

– Вжитими заходами встановлено декілька учасників подій. Одному з них повідомлено про підозру і ще в травні результати кримінального провадження направлені до суду. Ще одному заочно оголошено про підозру і він знаходиться в розшуку. Інше провадження – за фактом підпалу і пошкодження автомобілів автомайдану. По цьому фактом виявлено двох осіб, що причетні до пошкодження авто, встановлений організатор. Він також в розшуку. На сьогодні є сім осіб власників автотранспорту, які потерпіли. По кожному встановлюється сума матеріальних збитків за пошкодження авто. Окреме кримінальне провадження по факту нанесення тяжких тілесних ушкоджень Ользі Галушко. Розслідування тривало не один місяць, після чого було направлене в прокуратуру, бо є підстави вважати, що до події причетні працівники міліції. На мою думку, там є перспектива розкриття злочину, – сказав Владислав Пустовар.

Пригадав головний міліціонер і трагедію на маньківському блок-посту. Особа, що збила активіста, також в розшуку. А про хід розслідування справи щодо замордованого Василя Сергієнка черкаські міліціонери звітують самому міністру, на контролі якого вона перебуває.

Окремо відкриті провадження і по забраним незаконно земельним ділянкам.

– Ми вживаємо заходи по розшуку усіх осіб. У разі їх затримання на території України вони будуть арештовані. Складність ситуації в тому, що нині ці особи можуть перебувати в тих тимчасових зонах на Сході, які не контролюються міліцією, – зазначив начальник обласної міліції.

Багато світла на темні справи могли б пролити камери спостереження облдержадміністрації. Адже за стінами влади у часи майдану ховалося багато тітушок, проте відео не збереглося. Нині міліція ще не може відповісти, хто був відповідальним за ті відеозаписи.

– Нині можна констатувати, що можливо ви і дієте в межах своєї компетенції, проте ми не бачимо результатів по справах тих подій, які відбулися в лютому. відповідно, ми будемо піднімати питання про бездіяльність вас, як керівників відповідних підрозділів… – звернувся до правоохоронців від імені громадськості представник Координаційної ради Даниїл Майоров.

Поділитись

Коментарі

Вгору