Черкаські митники запевняють, що працюють прозоро та відкриті до співпраці

26 березня 2014, 20:04

Питання налагодження співпраці й обміну інформацією між митними органами та бізнесом, запровадження громадського контролю за діяльністю обговорили керівники Черкаської митниці Міндоходів із учасниками зовнішньоекономічної діяльності області, митними брокерами та зацікавленими суб’єктами господарювання під час робочої зустрічі, яка днями відбулась у приміщенні Черкаської митниці Міндоходів.

Начальник Черкаської митниці Міндоходів Юрій Гвоздій закликав представників бізнесу до відвертої розмови й наголосив, що співпраця митниці з представниками бізнесу здійснюється максимально відкрито та прозоро, виключаючи кроки, що обумовлюють непорозуміння між бізнесом та владою.

Він поінформував присутніх про заплановане, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 67, відновлення діяльності Державної митної служби України. Основними стратегічними завданнями для працівників служби стануть забезпечення реалізації економічних реформ, боротьба з митними правопорушеннями, розвиток технологічного супроводження діяльності митниць, а також ефективна кадрова політика.

Наразі, з метою забезпечення ефективної організації відповідних структурних підрозділів Міндоходів, координування роботи Департаменту митної справи здійснює Заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко. Як відмітив Заступник Міністра, основними першочерговими завдання є:

- забезпечення безперебійної роботи митниць, якісного виконання покладених на них завдань та функцій;

- безумовне виконання завдань з наповнення бюджету та реалізацію завдань, поставлених Урядом, зокрема сприяння стабілізації фінансово-економічної ситуації в державі та забезпечення підйому економіки;

- забезпечення у межах норм Митного кодексу України спрощення процедур митного оформлення товарів, насамперед запровадження інституту уповноважених економічних операторів тощо;

- упередження переміщення контрабандних товарів, посилення боротьби з порушеннями митного законодавства при переміщенні товарів; недопущення (припинення) корупційних діянь при проведенні митного оформлення товарів.

Юрій Гвоздій запевнив, що подібні зустрічі будуть регулярними, проблемні питання, що виникають у процесі здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, вирішуватимуться в першочерговому порядку, всі пропозиції і напрацювання братимуться до уваги та обговорюватимуться, а у випадку необхідності направлятимуться до Департаменту митної справи.

Також він повідомив про заплановане створення спільних з бізнесом робочих груп, відновлення громадських рад при митних органах, роботи «гарячих ліній» митних органів із залученням до їхньої роботи громадськості та партнерів – силових структур для негайної реакції на звернення, підписання з громадськими організаціями платників податків, суб’єктів ЗЕД меморандумів про співпрацю, максимальну активізацію контактів із засобами масової інформації.

Запитання представників бізнесу стосувалися спрощення та вдосконалення процедури контролю митної вартості товарів та сплати митних платежів. Учасники запропонували розглянути можливість спрощення видачі та подання до митного органу документів дозвільного характеру, надати роз’яснення стосовно ліцензування митно-брокерської діяльності, створити підрозділ митного оформлення у м. Золотоноша. Присутні підтримали пропозицію проводити такі зустрічі регулярно й висловили сподівання на плідну співпрацю.

За інформацією прес-служби ГУ Міндоходів у Черкаській області

Вгору