Через нестабільність в країні черкащани страждають від психічних розладів

26 березня 2014, 20:40

5-6 людей щодня звертаються за підтримкою до психологів та психотерапевтів, що працюють у психологічній службі при штабі Самооборони в Черкаській області. Тут надають допомогу черкащанкам, які самостійно не можуть пережити події майдану, окупації та нестабільної ситуації в країні, інформує Vechirka.net.

Черкаський осередок підтримав ініціативу всеукраїнської організації спілки психотерапевтів Україні, і безкоштовно надає психологічну та психотерапевтичну допомогу постраждалим на «Майдані» та «Антимайдані» черкащанам та їх сім’ям. А також людям, які постраждали від різних видів насильства під час подій в країні з листопада 2013 року по теперішній час. Сьогодні до психологічної служби почали звертатися люди, які мають статус біженців.

— До нас звертаються черкащани, які потрапили у різні життєві обставини: ті хто мав відношення до Майдану, ті, хто сьогодні патрулює Черкаси і інші міста області, почали звертатися за підтримкою і перші біженці, — розповідає координатор психологічної служби при штабі Самооборони в Черкаській області Наталія Місан. — Люди приходять із симптомами страху, тривоги, посттравматичним синдромом, безсонням. Звертаються переважно чоловіки. Мабуть, через те, що вони відчувають відповідальність та потребу захисти інших, але не завжди можуть це зробити — то засобів немає, то команди не дали…

Попередньо заплановано, що проект діятиме до кінця 2014 року. Безкоштовну психологічну та психотерапевтичну у вигляді індивідуальних консультацій у психологічній службі зможуть отримати люди, сім’ї, діти, які мають ознаки посттравматичного розладу, пов’язаного з кризовими суспільними явищами в Україні.

Корисно знати:

Якщо відчуваєте, що не можете самі впоратися зі своїм страхом, гнівом, печаллю, соромом, тривогою — звертайтеся до психологічної служби, яка працює у Черкасах за адресою: бул. Шевченка 245, оф. 103, штаб самооборони. Контакти за тел. (097) 5051699, (093) 1541316.

Вгору