Черкаські медики – у лідерах за рівнем навчання з надання психологічної підтримки

23 жовтня 2023, 23:12

Черкащина серед кращих областей за рівнем сертифікації лікарів і медичних сестер за Програмою ВООЗ Mental Health Gap Action Programme. Такі результати презентували на Першому форумі з психічного здоров’я «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення», який відбувся в Києві.

Mental Health Gap Action Programme – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення медпрацівників первинної ланки медичної допомоги до надання послуг пацієнтам із психологічної підтримки. Вона рекомендована Національною службою охорони здоров’я України.

"Ми часто недооцінюємо важливість збереження та відновлення психологічної рівноваги та стабільності, – відзначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль. – Дехто взагалі вважає, що звертатися за допомогою у разі виникнення психологічних проблем – соромно. Зараз ми маємо на меті зруйнувати ось ці стереотипи з ментальних проблем і наблизити послуги з психологічної підтримки до людей. Приємно, що саме лікарі першої ланки Черкащини, порівняно з іншими областями, мають найвищий рівень сертифікації за програмою Mental Health Gap Action Programme".

На форумі учасники з усіх областей країни презентували власні напрацювання з покращення ментального добробуту населення, відбувалися воркшопи, дискусійні майданчики, інтерактивні зони в різних тематичних секціях та презентації у форматі «маркетплейсу».

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У людський ресурс необхідно інвестувати”: на Черкащині продовжують впроваджувати програму ментального здоров’я

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору