Черкаські чиновники «заробили» на шкільних автобусах 3,6 млн гривень

31 серпня 2016, 08:38

8080

Черкаська область – один із лідерів серед усіх областей країни щодо закупівлі шкільних автобусів за завищеною вартістю. За даними сайту вісника держзакупівель, за останні кілька місяців ціла низка відділів освіти районних державних адміністрацій Черкаської області придбала найдорожчі у країні шкільні автобуси, пише Forbes з посиланням на Українські новини.

Вартість кожного становила близько 1,68 млн грн. При цьому в 20 інших областях шкільні автобуси купували за середньою ціною від 1,3 до 1,4 млн грн.

Загальна кількість шкільних автобусів, придбаних Черкаською областю за завищеними цінами, – 10 одиниць. Отже, освоєно 16,8 млн бюджетних гривень. Розмір переплати становить близько 3,6 млн грн.

Обласними чиновниками було придбано шкільні автобуси виробництва ПАТ «Черкаський Автобус», вартість яких на 20–30% вища, ніж продукція інших українських виробників.

Експерти ринку автобусів також зазначають непрозору структуру власності ПАТ «Черкаський автобус». Свого часу завод у результаті банкрутства перейшов Промінвестбанку (власник якого – російський державний «Внєшеконобанк»). Наразі підприємство належить компанії з управління активами, власники якої приховані в кіпрських офшорах.

Спільним для всіх цих тендерів є також те, що в них не брав участі жоден дилер, який представляє інші заводи виробники. Можлива причина – чиновники створюють умови тендера, які може виконати тільки один завод.

За аналогічними схемами сьогодні відбуваються спроби закупівлі 90 автобусів у Львівській області та близько 20 автобусів у Закарпатській області. Миколаївська область також закупила 11 шкільних автобусів черкаського заводу. Тут розмір переплати (порівняно з доступнішими аналогами) становить рекордні 4 млн грн.

Поділитись

Коментарі

Вгору