Черкаські аграрії — п’яті в державі

01 грудня 2015, 16:02

жнива

За обсягом виробництва продукції сільського господарства на одну особу Черкащина займає п’яте місце серед областей України. Про це повідомляє Черкаський край з посиланням на головне управління статистики в області.

За розрахунковими даними обсяг продукції сільського господарства (у постійних цінах 2010р.) в усіх категоріях господарств за січень–жовтень 2015р. проти січня–жовтня 2014р. скоротився на 1,1%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 1,6%.

За обсягом виробництва зерна Черкащина займає 6 місце серед областей України, а по урожайності – перше.

Сільськогосподарські товаровиробники всіх категорій господарювання станом на 1 листопада п.р. отримали 3,2 млн.т зерна, що дещо більше, ніж на цей період в минулому році. Збільшення виробництва зерна відбулося за рахунок розширення площ збирання пшениці та зростання урожайності, яка займає друге місце серед регіонів України. Збільшення урожайності спостерігається по всіх культурах зернової групи, крім вівса та зернобобових культур.

Виробництво соняшника збільшилось за рахунок розширення площ збирання та збільшення урожайності, і серед регіонів України займає 1 місце. За рахунок скорочення площ збирання зменшилось виробництво ріпаку на 11% і становило 112,9 тис.т. На зменшення виробництва цукрової сировини вплинуло як скорочення площ збирання, так і зниження урожайності на 26 ц.

У всіх категоріях господарств виробництво овочів відкритого грунту зросло на 2%, що обумовлене підвищенням урожайності (на 11 ц), а картоплі зменшилось на 4% за рахунок як скорочення площ збирання, так і зниження урожайності.

Черкащина вносить вагомий вклад у виробництво тваринницької продукції України, оскільки за обсягом виробництва м’яса займає 2 місце, молока – 7 та яєць – 8.

У сільськогосподарських підприємствах на 3% збільшилось виробництво молока, м’яса – зменшилось на 3%, яєць – на 27%.

Поділитись

Коментарі

Вгору