Черкаська “Солідарність” допомогла відправити на Схід автомобіль, який рятуватиме життя бійців

19 червня 2015, 16:53

Сьогодні працівники обласного Центру екстреної швидкої допомоги та медицини катастроф та Голова Черкаської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Василь Фурман передали на передову медичному підрозділу 93-ої механізованої бригади реконструйований автомобіль швидкої допомоги.

У списаному автомобілі швидкої допомоги замінили двигун, колеса, пофарбували матовою фарбою, щоб не виблискувала на сонці. У ньому є три сидячих та одне лежаче місце для поранених, носилки. Машина поїде в зону АТО власним ходом.

Для медиків на передовій така машина надзвичайно важлива, оскільки сьогодні велика кількість втрат у зоні бойових дій - не через відсутність фахових медиків, санітарів чи ліків, а через неможливість швидко доставити потерпілого з переднього краю до жовтої зони, а потім до госпіталю.

- Якщо не надати пораненому медичну допомогу протягом «золотої години», тобто у першу годину, то втрати будуть дуже великі. А практика показала, що на передньому краю, де ведуться активні бойові дії, дуже багато втрат саме з цієї причини. Було закуплено реанімобілі, але з переднього краю такий автомобіль туди не заїде, він дуже помітний і коштує близько 1 млн грн. Заганяти таку машину на передову немає можливості ні в технічному, ні в економічному плані. Поспілкувавшись з медиками, які працюють на передовій, стало зрозуміло, що вони потребують УАЗів, щоб рятувати життя більшої кількості бійців. Тому з’явилася ідея реконструювати списаний мікроавтобус УАЗ, - зазначив Владислав Свереденко, директор Центру екстреної швидкої допомоги та медицини катастроф обласної ради.

фото 2

Фото: Про все

За його словами, реконструкція старого автомобіля коштує близько 25 тисяч грн., тому своїми силами зробити це було неможливо. Працівники центру почали звертатися по допомогу і першими, хто відгукнувся була обласна організація Блоку Петра Порошенка «Солідарність» на чолі з Василем Фурманом, які одразу дали кошти для відновлення машини.

- У нашій обласній організації є десятки волонтерів, які постійно допомагають бійцям на передовій: збирають харчі, передають амуніцію, тепловізори, техніку тощо. Завдяки таким людям нам і вдалося локалізувати війну. Коли постало питання про допомогу працівникам обласної швидкої допомоги, то ми одразу відгукнулися і фінансово долучилися до реконструкції списаного автомобіля швидкої медичної допомоги. Такий транспортний засіб є дуже важливим для медиків у зоні бойових дій. Він менш помітний, швидкий (на відміну від танка чи БТР-у), має більшу прохідність. Це вже третій автомобіль, який передають на передову, - повідомив Василь Фурман.

Він наголосив, що на цій добрій справі «Солідарність» не збирається зупинятися.

- Ми продовжуємо допомагати бійцям, у нас планується ще багато заходів, адже усі хочуть якнайшвидше отримати перемогу над ворогом та відчути в Україні мир, - сказав Василь Фурман.

фото 1

Фото: Про все

Автомобіль передали начальнику медичного пункту 2-го батальйону 93-ї бригади Максиму Матвєєву. За його словами, без такого автомобіля сьогодні просто неможливо рятувати життя на передовій.

- У нас є 4 волонтерські автомобілі, які періодично ламаються. Наразі два з них робочі , два - на ремонті. Там досить складні умови, тому машини постійно ламаються, а ремонтувати їх ніде, тому без такої допомоги медикам взагалі неможливо виживати на передовій. Дякую від імені бійців 93-ї бригади активістам партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» за постійну підтримку та забезпечення всім необхідним. – говорить Максим Матвєєв.

Поділитись

Коментарі

Вгору