Черкаська дизайнерка почала шити традиційні українські корсетки на сучасний мотив

25 квітня 2016, 22:00

1

Черкаська дизайнерка Ірина Дика, яка працює в стилі етно, подарувала нове життя традиційному українському одягу. Шити осучаснені "жилетки" в ательє почали близько місяця тому, але зізнаються, що вже мають багато замовлень, інформує in.ck.ua.

2

Основні деталі крою взяли зі стародавніх виробів: великі зручні кишені, вишивку, барвистість національного одягу. Є корсетки "на кожен день", парадні й двосторонні. Їх можна і поєднувати з короткими шортами чи легкою спідницею, і одягати на голе тіло, адже виріб має ситцеву приємну на дотик підкладку.

3

Ціна виробу залежить від виду вишивки, кількості тканини, складності пошиву. В середньому традиційна українська корсетка на сучасний лад коштує близько 1000 гривень.

4

Корсетка – вид традиційного українського жіночого верхнього одягу, без рукавів, який носили в центральних і східних регіонах України. Цей одяг шили з міцних якісних тканин, доки дівчина була незаміжньою, як придане, а потім носили протягом усього життя. Корсетки мали універсальний розмір, щоб жінки могли вдягати їх навіть під час вагітності. Об’єм талії регулювали пояском.

5

- До нас в ательє принесли на реставрацію старовинну корсетку, якій вже близько 150 років. Ми її трохи "оживили" і показували клієнтам, який одяг носили наші предки. Одну із замовниць зацікавив крій, тож вона попросила пошити їй таку ж, але більш сучасну. Ми зрозуміли наскільки це круто і вирішили дати цьому одягу нове життя.

6

Кожна жінка пам’ятає свою першу сукню. Для нас, жінок, одяг – це важливий інструмент передачі енергетики. Це своєрідний оберіг – від бабусі до мами, від мами до доньки. Клієнти можуть замовляти корсетки будь-якого фасону чи кольору, але я зазвичай намагаюся коригувати деякі бажання, щоб поєднання було красивим, - розповідає дизайнерка Ірина Дика.

7

За словами дизайнерки, черкасці почали більше цікавитися традиційним одягом. Якщо раніше ставлення до національних вишиванок або віночків було більш офіційним, то зараз люди мають духовну потребу мати ці речі в своєму гардеробі. Кожен орнамент чи вишивка на одязі несе свій емоційний вплив, має певне значення і збагачує енергетику людини.

8

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору