Черкащанам розповіли, що потрібно знати про вибори

31 травня 2019, 20:18

Черкащанам розповіли, що потрібно знати про вибори

Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2019 року “Про дострокове припинення повноважень Верховної ради України та призначення позачергових виборів” позачергові вибори до Верховної Ради України призначені на 21 липня 2019 року.

Черкащанам пропонують звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців та уточнити свої персональні дані й, за потреби, внести корективи.

Також перевірити свої персональні дані виборець може через загальнодоступний ресурс он-лайн сервіс “Кабінет виборця”, що розміщений на сайті Державного реєстру виборців.

Після 10 липня 2019 року виборці отримують іменні запрошення та мають можливість ознайомитися з попередніми списками виборців на виборчій дільниці.

У запрошенні виборців повідомляють про включення до попереднього списку виборців, адресу дільничної виборчої комісії, а також про час і місце голосування.

Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП) одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділів ведення Державного реєстру виборців не пізніше, ніж 15 липня 2019 року із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку виборців.

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування. Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування (до 19 липня 2019 року).

Законодавство також забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу.

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо.

Для цього необхідно звернутися у відповідний відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування або за реєстрацією з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на дату виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У кінці списку нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Але знову ж таки все це можливо тільки до 15 липня 2019 року (включно), оскільки в цей день починається формування уточнених списків виборців, за якими і буде проводитися голосування.

Відділи ведення Державного реєстру виборців Придніпровського та Соснівського районів міста Черкаси розташовані за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307:

- Відділ ведення Державного реєстру виборців Придніпровського району - каб. 204-205, тел. 71-00-41, 71-04-65, 35-24-19;

- Відділ ведення Державного реєстру виборців Соснівського району - каб. 300-301, тел. 33-53-89, 33-53-88, 33-53-87.

Із собою обов’язково мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Графік роботи відділів:

Понеділок - четвер: з 8 год. до 17 год. 15 хв.

П’ятниця: з 8 год. до 16 год.

Обідня перерва: з 13 год. до 14 год.

Субота — неділя: з 9.00 до 16.00

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Читайте також: “Всі на вибори!” або Хто виграє, а хто програє від змін правил гри?

Поділитись

Коментарі

Вгору