Черкащанам розповіли про правила вступу до першого класу

17 квітня 2019, 14:08
Черкащанам розповіли про правила вступу до першого класу

Фото тематичне

Заяву на зарахування до першого класу школи батьки мають подати з 25 квітня до 31 травня. Про це в “Темі дня” на “UA: Черкаси” повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики в міськраді Сергій Воронов.

Зазначимо, що цьогоріч в Черкасах планують набрати 102 класи першокласників (3 тисячі учнів). За словами Сергія Воронова, приблизно така ж кількість учнів була зарахована до перших класів минулого року.

Змінити школу опісля зарахування можна, якщо у закладі, до якого батьки хочуть перести дитину, є вільні місця.

- Майже у всіх школах працюють підготовчі курси, які відвідують майбутні першокласники, й відповідно там роблять такі оголошення. Також обов'язковою є інформація на сайті про набір у перший клас і про потужність школи, порядок і час приймання учнів, - розповідає Тетяна Скорик, директорка черкаської школи №28.

За її словами, сайті також зазначають інформацію про те, скільки є вільних місць.

Якщо охочих потрапити до школи багато, то проводять жеребкування. Минулого року воно відбувалося в школі №33. За словами Сергія Воронова, для цього беруть кількість вільних місць у класі, барабан, встановлюють відповідні жереби, запрошують усіх батьків дітей, які претендують на місце, і вони по черзі, в алфавітному порядку витягують ці жереби.

Зокрема, до школи необхідно подати заяву, свідоцтво про народження,  медичну довідку форми № 086-1/о.

Зауважимо, що батьки можуть подати документи на зарахування до будь-якого навчального закладу середньої освіти. Саме батьки обирають місце, де буде навчатися їхня дитина. Однак першочергово до школи зараховуватимуть наступних дітей:

– які прописані чи проживають (та мають підтвердження цього) в мікрорайоні, закріпленим за закладом;

– брат чи сестра яких навчається у закладі;

– мама чи тато яких працює в цьому навчальному закладі;

– які закінчили дошкільний навчальний заклад, який належить до цього закладу загальної середньої освіти.

Ознайомитися з картою територіальних прив’язок до шкіл можна ТУТ.

Інформацію про зарахованих до школи дітей та кількість вільних місць публікують на сайті навчального закладу. Опісля, якщо охочих навчатися в закладі більше, ніж вільних місць, проводиться жеребкування.

Якщо дитину не зараховують, з 15 червня і до 1 вересня батьки можуть подати документи в інший заклад, як і ті батьки, які не встигли подали заяву з25 квітня до 31 травня.

Детальніше - у відео.

Читайте такожВипускники на Черкащині вирішили замість свята поїхати у подорож Європою.

Коментарі

Вгору