Випускники на Черкащині вирішили замість свята поїхати у подорож Європою

07 квітня 2019, 09:56

На Черкащині випускники вирішили замість свята поїхати у подорож Європою

Відмовитись від ошатних вбрань і щедрого застілля, зате отримати натомість море яскравих емоцій і заповнений щасливими моментами фотоальбом. Цього року одинадцятикласники Золотоніської школи №3 відійшли від традиції проведення випускного балу й вирішили поїхати у подорож Європою, пише "Вікка". 

Ідею про подорож учні 11-Б класу мимохідь почули від своєї керівниці Лариси Веретільник. Та минулого року мала сина-випускника, тож знає, що вражень від недешевого свята – зовсім мало. У коментарі педагогиня назвала приблизну суму, яка була витрачена на випускний.

"Сорочка, штани, піджак, краватка для сина – 4000 грн. Туфлі для випускника – 1 500 грн (якщо у вас дівчинка, множте одяг на чотири). Сукня для мами випускника – 2 000 грн, мейкап – 600 грн, зачіска – 150. Туфлі, сумочка, прикраси – не рахую, бо обійшлися домашнім. Одяг для чоловіка – 1 600 (трохи зекономили). Квіти – 200 грн (і це тільки тому, що синові букет не купляли – заборонив). Щоб прикрасити зал: кульки, банер, зірочки з фото тощо – мінімум 400 грн з учня. Послуги відеографа, тамади, музиканта – не менше 1000 гривень із сім'ї. Вечеря в ресторані для нас трьох – 2 300 грн. Отже, усього – 13 750 грн. І це ще не повний перелік, багато чого вже просто забулося", – розповідає Лариса.
У розмові з учнями жінка обмовилась, що на ці кошти краще було б кудись поїхати. Вони "вхопились" за цю думку, обговорили її з батьками й вирішили відмовитись від випускного на користь поїздки. До того ж на телебаченні розповідали про подібні ініціативи в інших регіонах нашої країни. Це також зіграло велику роль у рішенні одинадцятикласників.
На Черкащині випускники вирішили замість свята поїхати у подорож Європою

Так, 19 червня, після здачі ЗНО з усіх необхідних предметів, юні черкащани разом зі своєю класною керівницею та ще чотирма мамами вирушають у п'ятиденну подорож по п’яти європейських містах: Прага, Краків, Відень, Мюнхен, Будапешт.

"Сподіваюсь, що від такого випускного в моїх учнів залишиться набагато більше вражень і спогадів. Та й витрати менші: в 10 000 грн вкладаємося", – каже Лариса Веретільник. Додає, що через певні обставини поїхати не зможуть лише двоє осіб з класу.
Зазначимо: подорожі для учнів Лариси Веретільник – звична практика. За час шкільних років вона зі своїм класом разом вже встигла активно об’їздити Україну – двічі Київ та Львів, Чигирин, Умань, Яремче, Ворохта, Буковель, Мукачево, Кам'янець-Подільський, Чернівці, Хотин тощо – тепер тримають курс на Захід.
На Черкащині випускники вирішили замість свята поїхати у подорож Європою
На Черкащині випускники вирішили замість свята поїхати у подорож Європою

І шкільна адміністрація, і міський відділ освіти в Золотоноші підтримали ініціативу школярів. Позитивно реагує на таке рішення й обласна влада. Начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський зазначає, що необхідно поважати вибір дітей. До того ж, впевнений він, такий спосіб святкування випускного може без проблем стати популярним в нашій області.

Фото надані Ларисою Веретільник

Читайте такожУ черкаських школах з’явиться новий предмет.

Поділитись

Коментарі

Вгору