Черкащанам нагадують, що пільги на оплату комуналки виплачуються виключно у грошовій формі

09 лютого 2023, 11:52

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, з 1 січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.

Пільговикам, які до грудня 2022 року (включно) вже отримували відповідні пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати (призначенням пільги) починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України починаючи з січня 2023 року перераховуватиме кошти на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках або здійснюватиме виплати через відділення АТ «Укрпошта», в залежності від обраного одержувачем пільги способу виплати.

Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій безготівковій формі, Пенсійний фонд України починаючи з січня 2023 року здійснюватиме виплати пільг шляхом перерахування готівкових коштів на їх пенсійні рахунки, відкриті в уповноважених банках, або через відділення АТ «Укрпошта», де пенсіонер отримує пенсію.

Громадянам, які до грудня 2022 року отримували пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій безготівковій формі, і не є пенсіонерами, Пенсійний фонд України починаючи з січня 2023 року перераховуватиме кошти для виплату пільг на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк». Про відкриття такого рахунку в АТ «Ощадбанк», органи Пенсійного фонду України повинні проінформувати пільговика. Щоб отримати кошти на оплату житлово-комунальних послуг із зазначеного банківського рахунку, пільговику необхідно особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» для укладання договору банківського рахунка. Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти на виплату пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», він повинен звернутися із відповідною заявою до територіального органу Пенсійного фонду України.

Відтак, починаючи з січня 2023 року Пенсійний фонд України не здійснюватиме перерахування призначених пільг на оплату житлово-комунальних послуг на рахунки виконавців комунальних послуг для пільговиків, які отримували пільги в грошовій безготівковій формі до грудня 2022 року.

Відповідно таким пільговикам, починаючи з січня 2023 року, необхідно самостійно отримувати призначені пільги на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій готівковій формі через відділення банківських установ або АТ «Укрпошта» та здійснювати своєчасну оплату наданих житлово-комунальних послуг у повному обсязі.

За інформацією пресслужби Черкаської ТЕЦ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору