Черкащанам нагадали особливості виїзду дітей за кордон під час воєнного стану

11 квітня 2024, 21:35

Про особливості перетину кордону дітьми та батьками у 2024 році розповіла начальниця Служби у справах дітей Черкаської ОВА Оксана Покатілова.

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, можливий у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування.

- У постанові зазначено, що нотаріально засвідчена згода другого з батьків не вимагається, але хочу зазначити, що коли один з батьків може надати таку згоду, то це краще зробити, аби потім не виникало питань на кордоні, - говорить Оксана Покатілова.

Якщо особою, яка супроводжує дитину, є чоловік, то він має належати до категорії осіб, які звільнені від мобілізації та мати із собою відповідні документи.

Якщо дитина виїжджає за кордон у складі організованої групи, її батьки (або єдиний з батьків) має підготувати нотаріально завірену заяву, в якій зазначено, що дитину відпускають з особою, яка її супроводжує. Також потрібно зазначити термін перебування дитини за кордоном.

Якщо дитина - сирота або позбавлена батьківського піклування, вона може їхати за кордон із прийомними батьками (або одним із них). Батьки повинні мати оригінал договору про влаштування дитини в їхню прийомну сім'ю або нотаріально засвідчену копію, а також погодження Служби у справах дітей за місцем їх проживання.

Якщо такі діти влаштовані в дитячий будинок сімейного типу, так само вони можуть перетинати кордон з батьками-вихователями, які повинні мати оригінал договору про функціонування дитячого будинку сімейного типу (або нотаріально засвідчену копію) та погодження Служби у справах дітей.

Якщо дитина перетинає кордон із опікуном, він має мати оригінал рішення або розпорядження про встановлення опіки над дитиною та погодження Служби у справах дітей. Якщо опіка призначалася судом - необхідно мати рішення суду і погодження Служби у справах дітей.

Якщо дитина влаштована в патронатну сім'ю, то для перетину кордону патронатний вихователь так само повинен мати оригінал рішення про влаштування дитини та письмове погодження начальника ОВА, засвідчене печаткою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору