“Зруйнована, але не знищена”: черкащан запрошують відвідати виставку

07 вересня 2023, 12:36

На виставці будуть представлені стенди із цифровими копіями експонатів, що репрезентують грецьку культуру південного сходу України. Відвідати експозицію можна з 7 по 21 вересня в обласному краєзнавчому музеї.

Ідея організації цієї виставки належить Маріупольському краєзнавчому музею та Департаменту громадсько-культурного розвитку Маріупольської міської ради. У Черкасах її вдалося організувати завдяки Центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь» (Черкаси) та Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Історія Маріуполя тісно пов'язана з греками, які століття тому поселилися у приазовському краї та сформували унікальну і самобутню культуру, багато елементів якої збереглися в сучасному житті міста та регіону. Значна частина багатовікової історико-культурної спадщини греків Приазов'я збиралася і зберігалася у фондах та експозиції Маріупольського краєзнавчого музею доти, доки на нашу землю не вторглися російські окупанти.

Маріупольський краєзнавчий музей був найстаршим та найбагатшим музеєм Донеччини, а наразі, більшість корпусів музею розбиті, доля 60 тисяч експонатів – невідома.

Однак у середині квітня 2022 року історику Олександру Горе, який протягом 20 років був робітником Маріупольського краєзнавчого музею, разом з родиною і знайомими вдалося виїхати з Маріуполя. Через всі російські блокпости музейний співробітник провіз жорсткий диск з комп’ютера, у якому зберігалася цінна інформація, зокрема – оцифровані експонати, макети виставок.

Таким чином, організаторам вдалося частково відтворити музейні експонати й привернути увагу до руйнування російським агресором культурної спадщини та музеїв України, розповісти про цифрове майбутнє для культурних цінностей, що перебувають під загрозою, проблеми збереження та репатріації культурних цінностей та музейних колекцій.

За інформацією пресслужби Черкаської облради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору