Черкащина зможе опалюватись луганськими котлами для альтернативного опалення

26 червня 2014, 16:42

Десять підприємців зі Сходу, яким через антитерористичну операцію довелося лишити там свій бізнес, мають намір перенести його на Черкащину. Про можливості та умови цього підприємці-переселенці обговорювали за «круглим столом» з обласною владою.

Про  це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Спершу голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко розповів про привабливість краю, його можливості та перспективи для підприємництва.

– Черкащина є достатньо привабливим краєм для розміщення тут бізнесу, – сказав на початку зустрічі голова ОДА. – Чимало підприємств уже обрали цей край із точки зору логістики, оскільки ми є географічним центром України. Ми маємо багаті природні ресурси. Крім того є велика кількість незадіяних приміщень, земельних ділянок, де є можливість розмістити виробництво, займатися сільським господарством та фермерством.

Очільник області запевнив, що зацікавлений допомагати й створювати необхідні умови для бізнесу, адже кожне нове підприємство – це робочі місця й податки.

До розмови долучилися перший заступник голови ОДА Наталія Старікова, віце-президент Торгово-промислової палати Черкаської області Раїса Папуша та перший заступник начальника Головного управління області Міндоходів і зборів Тетяна Проценко.

Тетяна Проценко зазначила, що у переселенців є два способи продовжити бізнес на Черкащині: зареєструвати тут філію або змінити юридичну адресу.

– Реєстрація філії, хоч і не матиме статусу юридичної особи, все ж таки зможе виконувати багато функцій, зокрема, наймати на роботу людей і виплачувати їм заробітну плату. Але в цьому випадку виникає певна проблематика стосовно перерахування коштів до бюджету, – повідомила Тетяна Володимирівна. – Наразі позиція нашої служби полягає в тому, щоб максимально допомагати приїжджим із неспокійних територій.

За її словами, податкові органи всіх районів центрів нашої області обладнані Центром обслуговування платників, в яких можна отримати необхідну практичну допомогу.

Підприємець із Луганщини Дмитро Петров займався виробництвом котлів для альтернативного опалення. Тепер він «розвідує ґрунт» для продовження цієї ж роботи вже на теренах Черкаської області. Каже: уже є попередні домовленості й готовність працювати.

– Нами розроблені певні концепції, які дозволять безболісно перейти з газу на альтернативні види палива. У нашому регіоні такий вид діяльності як продаж тепла приватними підприємцями достатньо поширений. При цьому з плеч комунальних підприємств повністю знімається відповідальність за купівлю газу й експлуатацію колетелень. – сказав Дмитро Костянтинович. – Ми зустрічалися з керівництвом Золотоноші й обстежували котельню місцевого ліцею. Як результат, вирішили, що там є можливість замінити два наявні котли на такі, що працюють на альтернативних видах палива.

Підприємець Олександр Громик на Луганщині займався торгівлею, тому наразі вивчає специфіку роботи місцевих підприємств, дружина - часовий майстер. Родина планує реалізовувати свої фахові навички вже на Черкащині.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору